سرخط خبرها

آموزش استارت کرال پشت

آموزش استارت کرال پشت

در زمان استارت کرال پشت شناگر ، پشت به مسیر شنا در داخل آب می ایستد . در این هنگام قسمتی از بالا تنه ی او از آب خارج خواهد بود سپس شناگر با دو دست میله ای را که در زیر سکوی استارت به این منظور بسته شده است میگیرد ( برای تمرین استارت کرال پشت میتوان از موج گیر استفاده کرد ) در این هنگام شناگر هر دو پای خود را به طرف بالاتنه کشیده و کف هر دو پا را در حدود ۳۰ سانتی متر زیر سطح آب به دیوار استخر تکیه می دهد .

آموزش استارت کرال پشت

در این حالت حتی می تواند پاها تقریبا در کناریکدیگر طوری قرار گرفته شودکه هر یک از آنها از دیگری بالاتر است و شناگر بایستی مراقب باشد که در موقع استارت پاها لیز نخورد، زیرا بیشترین نیروی پرتاب بدن به فاصله ی دورتر توسط فشار وارده توسط پاها به دیواره ی استخر صورت می گیرد .

به محض شنیدن فرمان استارت شناگر سر را به طرف بالاو عقب پرتاب می نماید . توجه داشته باشید که بدن در هنگام استارت دارای قوس کمی خواهد بود .

آموزش استارت کرال پشت

در ضمن سر در مرحله ی اوج بدن در خارج از آب به عقب کشیده شده ودر زمانیکه به داخل آب هدایت می شود به طرف سینه کشیده می شود تا از به عمق کشیدن بیشتر از حد بدن در آب جلوگیری نماید .در این حالت دست ها فشاری مخالف به دستگیره آورده و به پایین و داخل نیرو وارد می سازند در این حالت عمل دم انجام می گیرد .

اینکار بایستی با انقباض عضلات شکم انجام شود

آموزش استارت کرال پشت

در مرحله ی بعد پاهای شناگر از دیواره جدا شده و در حالی که آخرین فشار وارده توسط باز شدن مفصل مچ پا به دیواره می آید دست ها به طرف سر در حرکت است .

آموزش استارت کرال پشت

درهمانحال که دستها به طرف بالای سر می رود بدن شناگر در حال سقوط  در آب می باشد شناگر در این حالت در فکر سرخوردن پس از غوطه ور شدن در آب است .

چنانچه شناگر پس از استارت بیش از اندازه ی مطلوب در آب فرو رود ابتدابا زدن چند پای کرال پشت سعی به سطح آب کشیدن بدن کرده تا شرایط مناسب بدن نسبت به آب ایجاد شود و سپس شروع به زدن دست و پای کرال پشت می نماید .

آموزش استارت کرال پشت

تمرین های آموزشی استارت کرال پشت

۱- دست ها میله ی سکوی استارت و یا موج گیر را گرفته و تمرین استارت کرال به روشی که شرح آن قبلا” گفته شد انجام می شود . البته آموزش مقدماتی شنای کرال پشت ابتدا باید با یک سر خوردن طولانی در آب و بدون حرکت دست و پا انجام گیرد .

۲- تکرار تمرین شماره ی یک ، با این تفاوت که بعد از سر خوردن بلافاصله حرکت دست و پا شروع شود .

QR Code For: آموزش استارت کرال پشت

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.