سرخط خبرها

آموزش افزایش رنک سایت

آموزش افزایش رنک سایت

افزایش پیج رنک در گوگل با نکات ساده 
آیا می دانید ۸۵ درصد بازدیدگنندگان واقعی یک وبسایت را موتورهای جستجو باعث می شوند؟ 
آیا می خواهید سایت شما در صفحه اول و بالاترین رتبه های نتایج گوگل ظاهر شود؟ …


آیا می دانید روش های قرار گرفتن در رتبه های برتر موتورهای جستجو امروزه به یک علم تبدیل شده؟
پیج رنک گوگل (Google Page Rank) یک عدد بین ۰ تا ۱۰ می باشد که گوگل برای رتبه بندی نتایج خود از آن استفاده می کند. 

همان طور که می دانید گوگل بهترین موتور جستجوگر می باشد که روزانه میلیون ها کاربر از خدمات این شرکت استفاده می کنند و برای همین تمام وب مسترها درتلاش اند تا بتوانند رتبه ی خود را در گوگل افزایش دهند و همیشه در صدر جستجوها باشند .
افزایش رتبه سایت در گوگل = افزایش بینندگان موثر سایت 
یکی دیگر از راه های افزایش بازدید کنندگان کار کردن بر روی کلمات کلیدی است.

افزایش رنکینگ سایت و بصورت مداوم افزایش رنک صفحات سایت و افزایش رتبه سایت در گوگل یک شیوه متداول اما مشکل برای سبقت سریع و توسعه فروش صد در صد برای بنگاه های اقتصادی کوچک ، متوسط و بزرگ محسوب میشود .

در این مقاله به روش افزایش رنک و رتبه سایت شما در گوگل میپردازیم . روشهای موثر در افزایش رتبه سایت شما ممکن کمی زمانبر یا مشکل باشد ولی نتیجه ای مطلوب دارد چراکه با افزایش رنک سایت شما در گوگل عملا گوگل وب سایت شما را به عنوان یک سایت با محتوای جذاب به کاربران پیشنهاد میکند و افزایش بازدید وب سایت شما ۱۰۰ درصد شما را به سرعت به اهداف تان در راه اندازی وب سایت نزدیک تر میکند. افزایش بازدیدکنندگان سایت شما  موجب سبقت سریع و توسعه کسب و کار شما خواهد شد .

اساس پیج رنک گوگل بر روی بک لینک ها است . بک لینک ها لینک هایی هستند که از وب سایت های دیگر به وب سایت شما اشاره می کنند. هر چقدر تعداد بک لینک های شما بیشتر باشد پیج رنک شما نیز بیشتر خواهد بود.

توصیه هایی برای وب مسترها جهت بهبود وب سایت

– برای افزایش رتبه وب سایت خود به فروم ها بپیوندید

فروم ها بهترین انتخاب برای گرفتن لینک به وب سایت شما هستند. در فروم ها معمولا می توانید در امضای خود لینکی به وب سایت خود بدهید و این باعث می شود که تعداد لینک های شما و در نهایت پیج رنک شما افزایش یابد.
نکته مهم دیگری که بایستی در نظر گرفته شود این است که بایستی فرومی که در آن فعالیت دارید مرتبط با کسب و کار شما باشد که هم بتوانید پیج رنک سایت خود را ارتقاء دهید و هم ترافیک مفید را به سایت خود هدایت کنید.

البته اگر فروم مرتبط با کار شما نباشد باز هم مزایایی برای شما در نظر گرفته خواهد شد.
هرچقدر بتوانید بیشتر در فروم ها فعالیت داشته باشید به همان اندازه زبانزد خواهید شد و از این طریق است که حتی می توانید به عنوان پیشرو در زمینه کاری خود شناخته شوید.

————————————————————

– همیشه یک سایت مفید با اطلاعات زیاد که محتوای سایت شما را به درستی نمایش می دهد داشته باشید. 

————————————————————

– وب سایت خود را در گوگل و موتورهای جستجو گر دیگر ثبت (Add) نمائید. 

————————————————————


– حتما در وب سایت خود صفحه ای جهت نقشه سایت (Sitemap) ایجاد نمائید که به بخش های مهم سایت اشاره کند و لینک ساده هر بخش در آن موجود باشد. 


– اگر نقشه سایت (Sitemap) حاوی بیش از ۱۰۰ لینک است ، باید به چند صفحه تقسیم شود. 


– آدرس نقشه سایت خود را در بخش Google Webmasters ثبت نمائید. 

————————————————————

وب سایت خود را به دایرکتوری های موتور های جستجو برای لیست شدن ارسال کنید

دایرکتوری ها منبع با پتانسیلی برای گرفتن بک لینک ها هستند و از این طریق می توانید رتبه های بهتری را در موتورهای جستجوی گوگل و بینگ کسب کنید.
توجه داشته باشید هر چقدر تعداد لینک ها به سایت شما بیشتر باشد ، پیج رنک بهتری را خواهید داشت و در نهایت نتایج بهتری را در موتورهای جستجو به خود تخصیص خواهید داد.


– لینک دادن سایت های دیگر به سایت شما باعث بالا رفتن رتبه سایت شما در نزد گوگل می شود.
– وب سایت خود را در فهرست های اینترنتی (Directory) نظیر Dmoz ، یاهو (Yahoo Directory) و Wikipedia ثبت نمائید. 

————————————————————

–  برای افزایش رتبه گوگل در وب سایت خود از قسمتی به نام خبر نامه استفاده کنید

با استفاده از خبرنامه می توانید هر از گاهی مطالبی برای کاربران خود ارسال کنید و آنها را دوباره به سایت خود ارجاع دهید و از این طریق برند خود را جاودانه تر خواهید کرد.

————————————————————

برای بهبود پیج رنک گوگل وب سایت خود مقالاتی را در زمینه کاری خود منتشر کنید

مقالات، یک منبع مناسب برای تولید ترافیک مرتبط به وب سایت شما هستند. شما می توانید لینک خود را در مقالات وارد کنید و این عمل ترافیک مناسبی را برای وب سایت شما ایجاد خواهد کرد.

————————————————————

از وب سایت های مرتبط بک لینک بگیرید

یکی از روش های سخت و دشوار گرفتن لینک از وب سایت های مرتبط است ، پیدا کردن این وب سایت های خیلی ساده اما گرفتن بک لینک از آنها دشوار است.
بایستی با ارسال مقالات و ارتباط با این وب سایت ها بتوانید شرایط همکاری را ایجاد کنید.

————————————————————

مهمترین مسئله ، مطالبتان را خودتان بنویسید! مطالبی را که در سایتتان قرار می دهید باید حتما توسط خودتان نوشته شود نه اینکه از سایت های دیگر کپی کنید…

– مطلب تازه و جدید بنویسید نه تکراری و قدیمی. سعی کنید مطالب جدید و نویی را در سایتتان قرار دهید، همیشه اولین نفری باشید که مطلب جدیدی را در اینترنت قرار می دهد…

————————————————————

– رابطه ی بین محتوا و موضوع سایت. بین مطلبی که در سایتتان قرار می دهید با عنوان آن و موضوع سایت باید رابطه ی معنایی وجود داشته باشد. یعنی مثلا در مورد “شعر های سعدی” مطلب می نویسید نباید عنوان آن را چیزی بی ربط با این موضوع انتخاب کنید.

————————————————————

– لینک بدهید، لینک بگیرید، افراط و تفریط نکنید! با دیگر سایت ها در ارتباط باشید، لینکشان را در سایتتان قرار دهید، لینک تان را در دیگر سایت ها به نمایش بگذارید. تبادیل لینک داشته باشید اما در این کار نه افراط کنید نه تفریط، متاسفانه برخی می پندارند که هر چه بیشتر به دیگر سایت ها لینک بدهند تاثیرش در رتبه بندی گوگل بیشتر است و برخی هم با تفکری که ۱۸۰ درجه با دسته ی اول فرق دارد اصلا لینکی به دیگر سایت ها نمی دهند.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که اولا با سایت های بزرگ و معروف تبادل لینک داشته باشید، دوما بیشتر با سایت هایی تبادل لینک کنید که هم موضوع با سایت شما می باشند.

————————————————————

– بهترین عنوان ممکن را برای سایتتان انتخاب کنید! مثلا اگر سایتی در زمینه ی دانلود نرم افزار دارید شاید بهترین عنوان همین “دانلود نرم افزار” باشد، از انتخابی عناوینی چون “قدرتمند ترین سایت دانلود در ایران” ، “اولین سایت دانلود پارسی” و … پرهیز کنید.

همچنین این نکته در مورد انتخاب عنوان برای هر مطلب از سایتتان نیز صادق است.

————————————————————

– اشتراک گذاری فراموش نشود. اگر نکات فوق را به دقت خوانده باشید گفتیم که با سایت های بزرگ و معروف تبادل لینک داشته باشید، یکی از راه های تبادل لینک با سایت های معروف اشتراک گذاری مطالب سایتتان است. به طور مثال شما می توانید مطالب سایتتان را در شبکه های اجتماعی بزرگی همچون فیسبوک، توئیتر، گوگل پلاس و … به اشتراک گذارید. این کار را گوگل خیلی دوست دارد! ….

————————————————————

– کلمات کلیدی ، کلیدی ترین نکته. در مورد کلمات کلیدی در این مقاله به طور مفصل صحبت شد. در اینجا به این نکته بسنده می کنم که کلمه های کلیدی نقش مهمی در رتبه ی شما دارند.

– رعایت استاندارد های طراحی. در طراحی سایتتان نهایت دقت را به کار برید. کدی را اشتباه ننویسید، کدی را جابه جا ننویسید، کدی را اضافه ننویسید و …

————————————————————

– استفاده از بهترین سیستم مدیریت محتوا اگر برای مدیریت سایتتان از سیستم های مدیریت محتوای رایگان استفاده می کنید می توانم بگویم که بهترین سیستم ها در امر سئو سیستم های وردپرس و جوملا می باشند که شما با انتخاب هر یک از این دو سیستم می توانید اطمینان حاصل کنید که گوگل به سایت شما توجه ویژه ای خواهد داشت!!!

اگر بین این دو سیستم نیز به دنبال بهترین هستید (البته در امر سئو) وردپرس را به شما پیشنهاد می کنم…

————————————————————

– مدیر آن نیست گهی تند و گهی خسته رود، مدیر آن است آهسته و پیوسته رود!!! این نکته را فراموش نکنید که همیشه مطلبی برای اراده داشته باشید، به عبارت دیگر سایتتان همواره به روز باشد، از آن سایت ها نباشید که آخرین مطلبشان به چندین ماه قبل برمی گردد.

پیوستگی در اراده ی مطالب سایتتان تاثیر چشمگیری در رتبه ی سایت شما دارد، مهم نیست که چه تعداد مطلب جدید به سایتتان ارسال می کنید مهم این است که در کارتان استمرار داشته باشید…

 ————————————————————


– هر صفحه سایت باید از یک لینک متنی (Static) امکان ورود داشته باشد. 


– به کلماتی که کاربران شما ممکن است در موتورهای جستجو تایپ کنند ، بیاندیشید و آنها را در صفحاتتون درج نمائید. 


– سعی کنید تا از متن به جای تصاویر برای نمایش نام های مهم ، محتوا و لینک ها استفاده نمائید. 

————————————————————

– برای تصاویر موجود در وب سایت مشخصات Title و Alt را به درستی درج نمائید. 


– لینک های نامعتبر (غیر منتهی به هیچ صفحه ای) که معروف به Broken Link هستند را تصحیح نمائید. 


– ساختار HTML وب سایت خود را با استاندارد های HTML سازگار نمائید. 


– اگر از URL های پویا (Dynamic) استفاده می نمائید ، پارامترها را کوتاه و اعداد را کم در نظر بگیرید. 


– لینک های یک صفحه را کمتر از ۱۰۰ لینک در نظر بگیرید. 


– از یک مرورگر متنی مثل Lynx جهت تست سایت تون و بررسی آن از دید موتورهای جستجوگر استفاده نمائید ، زیرا موتورهای جستجو سایت شما را همانند آنها مشاهده می کنند. 


– اگر از ویژگیهای خاص یا جذابی (Effect) مثل JavaScript ، Flah ، DHTNL ، Frame ، Session ID ، Cookie برای نمایش اطلاعات استفاده می نمائید ، به یاد داشته باشید که موتورهای جستجو ، هیچ کدام از آنها را نمی توانند مورد بررسی و فهرست (Index) قرار دهند. 


– اجازه دهید که موتورهای جستجوگر ، وب سایت شما را بدون هیچ Session ID یا آرگومانی (پارامتر) جستجو نمایند ، این تکنیکها مناسب برای ردیابی رفتار هر کاربر به صورت انفرادی است ، اما الگوی دستیابی موتورهای جستجوگر فرق می کند. در ضمن چون Bot های موتورهای جستجو ممکن است نتوانند تشخیص دهند که URL های متفاوتی که در اصل یک صفحه هستند ، در این صورت ممکن است جستجوی سایت شما و فهرست شدن تمامی صفحات سایت تان در موتورهای جستجو ، نا تمام بماند. 


– مطمئن شوید که وب سرور شما از If-Modified-Since HTTP header پشتیبانی می کند ، این کار از مصرف زیاد از حد پهنای باند (Bandwidth) ‌سرور شما و سرریز شدن آن جلوگیری می کند. 


– از robots.txt در وب سایت خود استفاده نمائید. این فایل به موتورهای جستجو می گوید که چه پوشه هایی از سایت شما می توانند مورد جستجو قرار گیرند یا چه پوشه هایی نمی توانند. از درج مقادیر در این فایل اطمینان حاصل نمائید ، زیرا نمی توان جلوی آنها را گرفت . در ضمن می توانید از بخش وب مسترهای گوگل (Google Webmasters) جهت بررسی و تست آن استفاده نمائید. 


– با استفاده از robots.txt از دیدن صفحات نتایج و دیگر صفحاتی که به صورت اتوماتیک تولید می شوند (مانند نتایج جستجو) جلوگیری نمائید. 


– از ثبتِ نام های (Domain) سایت های معروف با غلط املایی یا فریب کاربران ، جلوگیری نمائید. 


– از بکارگیری لینک یا متون مخفی ، کلمات تکرار شده یا گمراه کننده جلوگیری نمائید. 


– از ایجاد صفحات مخفی ، انتقال های فریبنده (Redirect) ، همچنین سایت یا صفحات تکراری ، جلوگیری نمائید. 


– صفحات را برای کاربران و بازدید کنندگان ایجاد نمائید نه برای موتورهای جستجو 


– از لینک دادن به سایت هایی که به گونه های زیر هستند ، جلوگیری نمائید: 


– لینک دادن در جهت بالا بردن رتبه سایت (Page Rank)
– لینک به سایت های هرزنامه (Spammer) و سایت هایی که بد دانسته می شوند (مثل سایت های متقلب)
– لینک های متقابل مفرط یا معاوضه لینک مفرط (لینک به من بده منم به تو لینک می دم!)
– خرید و فروش لینک هایی که رتبه (Page Rank) سایت را بالا می برند. (گوگل از لینک ها جهت تشخیص شهرت برای رتبه بندی سایت ، استفاده می کند)

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد…

 

معجزه ای در کار نیست! بسیاری از تازه کاران به دنبال راه هایی عجیب برای افزایش رتبه اشان می گردند. باید در اینجا به آن ها بگویم که معجزه ای رخ نمی دهد، افزایش رتبه ی سایتتان به تلاش و پشتکار شما بستگی دارد…

نکته: یکسری راه های دیگر هم برای افزایش رتبه در گوگل وجود دارد اما رایگان نیست و مدیر سایت باید از جیبش هزینه ای را برای افزایش رتبه اش بپردازد، هرچند در این روش رتبه ی شما خیلی سریع افزایش می یابد ولی از نظر من لذتی که در بدست آوردن رتبه با تلاش خودتان وجود دارد در این روش یافت نمی شود! علاوه بر این این نکته را هم در نظر بگیرید که هدف از افزایش رتبه و بالا رفتن آن جذب مخاطبان بیشتر است، حال اگر کاربری که برای اولین بار وارد سایتی نا مناسب و بی محتوا و نامرتبط با موضوع مورد نظرش  می شود و رتبه ی این سایت در گوگل نیز صرفا با پول بدست آمده باشد قطعا اولین ورود این کاربر، آخرین ورودش نیز می باشد…

 

QR Code For: آموزش افزایش رنک سایت

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.