سرخط خبرها

آموزش دکلره صورت

آموزش دکلره صورت

موهای زائد معمولاً به موهایی اطلاق می شود که موجب آزار فرد می شود . درنژاد ها وفرهنگهای مختلف ممکن است درمورد اینکه کدام موها زائد است اختلاف وجود داشته باشد اما درهمه فرهنگها واقوام موی صورت خانمها موی زائد محسوب می شود …

موی صورت خانمها درصورتی که زبرومشکی وقطور باشد موجب مشکلات زیبایی برای فرد می شود که روشهای مختلف از بین بردن این نوع موها نیز به همین جهت تنوع وگوناگونی زیادی دارد .
و اما هرگاه احساس کردید در صورت یا بدنتان با افزایش ناگهانی و چشمگیر رشد موها مواجه شده‌اید، حتماً به دنبال علت بگردید و از پزشک کمک بخواهید.

 

مقابله با موهای زائد

برای مقابله با موهای زاید، قبل از هر کار دیگری، اگر اضافه‌وزن دارید حتماً وزن کم کنید. با کاهش وزن، میزان هورمون‌های مردانه در خونتان پایین می‌آید و جلوی رشد موهای زایدتان گرفته می‌شود.
و همین طورمی توانید از داروها استفاده کنید. مهم‌ترین داروهایی که در چنین مواردی تجویز می‌شوند، عبارتند از: سیپروترون استات و اسپیرونولاکتون. مهم‌ترین روش‌های درمان موضعی هم عبارتند از: تراشیدن مو، استفاده از موبر، چسب‌های سفیدکننده(دکلره کردن)، بند انداختن و استفاده از موم، الکترولیز و لیزر

 

 دکلره صورت

بی رنگ کردن یا دکلره کردن، ساده ترین راه درمان موهای اضافی است. برای این منظور می توانید از کِرم های مخصوص که با پودرهای ویژه ای مخلوط می شوند و یا از آب اکسیژنه استفاده کنید. پوست را با آب و صابون به خوبی بشویید تا چربی آن پاک شود ، سپس بی رنگ کننده را روی آن قرار دهید و بعد از چند دقیقه با آب بشویید. لازم به ذکر است که بی رنگ کردن ، بیشتر برای موهای ظریف و کرک ها مناسب است.


دکلره، ساده‌ ترین و کم‌ خرج ‌ترین روش کنترل موی اضافی صورت است، به‌ خصوص موهای اضافی لب فوقانی یا کناره ‌های صورت. دکلره همچنین می‌ تواند با روش‌ های موقتی موبری مثل موچینی توأم گردد.

دکلره نسبت به روش ‌های دیگر دارای مزایایی است زیرا معمولا بی ‌درد و بی‌ ضرر است.

عیب دکلره در این است که هنوز هم مو وجود دارد ولی کمتر پیدا است. اما استفاده مکرر از دکلره به مو آسیب می ‌رساند که بعد باعث شکسته شدن آن می‌ گردد.

دکلره‌ های تجارتی صورت، در داروخانه‌ ها موجود است. مخلوط دکلره را بلافاصله پس از آماده شدن به کار ببرید. اگر سوختگی پیش آمد، همان اول دکلره را بردارید و در غیر این صورت آن را به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه نگاه دارید. اگر مو با یک بار استفاده دکلره نشد، یک یا چند روز دیگر آن را تکرار کنید.

هرگاه تحریک موقتی پیش آمد، با محلول رقیق‌تری آزمایش کنید تا ترکیبی که مناسب پوست شما باشد، به دست آورید.

 

نکات دکلره کردن مو

-اگر نگران تحریک پوست هستید، مقدار کمی از دکلره را نخست برای آزمایش در قسمت کوچکی از بدن به کار ببرید. چنانچه طی ۳۰ دقیقه تحریک ایجاد شد، غلظت محلول دکلره و مدت زمان باقی ماندن دکلره را کمتر کنید.

-قبل از هر چیز حساسیت پوستی خود را در نظر بگیرید زیرا در صورت داشتن حساسیت پوستی در موقع دکلره، ناراحتی های شدیدی ایجاد خواهد شد.

– در نظر داشته باشید موی ضخیمتر بسیار مشکل تر و در زمان طولانی تری دکلره می شود از این رو زمان تماس با مواد شیمیایی بیشتر شده و در نتیجه موی ضخیمتر بیشتر در معرض آسیب دیدن در اثر دکلره می باشد. بنابراین برای کاهش این زمان تماس، از روشهایی که باعث تسریع در عملیات دکلره می شوند استفاده نمایید به طور خلاصه می توان به استفاده از حرارت در زمان دکلره و همچنین استفاده از مواد شیمیایی قلیایی مثل محلول آمونیاک اشاره کرد.

– در ماه ۸ و ۹ حاملگی بهتر است عمل دکلره انجام نگردد. 

– کسانی که از داروهای اعصاب استفاده می کنند نباید موهای خود را دکلره کنند.

– از تکرار کردن بیش ازحد عمل دکلره دوری کنید.

– در دکلره مدت زمان بسیار حائز اهمیت است. مراقب باشید موی شما در اثر زمان تماس طولانی با مواد شیمیایی مخرب آسیب نبیند.

 

آسیبهای مو ناشی از دکلره کردن:

 

در اثر عدم رعایت اقدامات پیشگیرانه ذکر شده و یا عدم مهارت کسی که عمل دکلره را انجام می دهد آسیبهای جدی به پوست و مو وارد خواهد شد که به دو دسته شدید و خفیف تقسیم بندی می گردند:

۱- آسیبهای خفیف

احساس خشکی یا زبری موها در موقع لمس، گیرکردن موها در هم که این نوع آسیبها با استفاده از کاندیشنر (Conditioner) اصلاح خواهند شد.

 

۲- آسیبهای شدید 

در اثر آسیب دیدن پولک های مو(Cuticle) که در واقع سپر محافظ لایه های عمقی مو در برابر عوامل خارجی می باشد صورت می گیرد که عبارتند از:

مو خوره ، شکستگی مو ، اسفنجی و متخلخل شدن مو و در نتیجه تمایل مو به نگه داشتن آب (به آن معنا که در این حالت مو به راحتی خشک نمی شود)، مات شدن مو، از دست رفتن حالت پذیری مو.

بنابراین این عمل بهتر است با مشورت و تحت نظر یک متخصص پوست انجام شود.

 

QR Code For: آموزش دکلره صورت

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.