سرخط خبرها

آموزش کار با xampp

نرم افزار Xampp ، نرم افزاری فوق العاده است که مشکلات برنامه نویسان و طراحان وب را از بین برده تا حتی با داشتن حداقل اطلاعات راجع به نصب نرم افزارهایی همچون MySQL, PHP, Apache بتوانند آن ها را به راحتی و بدون هیچ دردسری به صورت اتوماتیک نصب ، پیکربندی و یکپارچه سازی کنند. در واقع می توان گفت این نرم افزار برای اجرای کدهای php در سیستم شما و به صورت localhost می باشد تا با لوکال نمودن کامپیوتر شخصی خود بتوانند کارهای خود را قبل از آپلود کردن و تست آن بر روی هاست اصلی ، بر روی کامپیوتر خود تست کنند.

نحوه اجرای برنامه های php

بعد از نصب نرم افزار xampp یا  wamp برای اجرای یک پروژه می توانید بر روش زیر عمل کنید

آموزش استفاده از Xampp

چگونه فایل های PHP را مشاهده و اجرا کنیم !؟

پس از اتمام نصب Xampp باید نحوه ی استفاده از آن را نیز بیاموزید. استفاده از Xampp به سادگی آب خوردن است!

از این پس شما برای اجرای فایل های PHP در مرورگر خود باید فایل های PHP مورد نظر خود را در سرور خود قرار دهید، اما چگونه این کار را انجام دهید؟!

به پوشه ای بروید که برنامه را نصب کردید، اگر مسیر پیشفرض را در هنگام نصب استفاده کرده باشید این پوشه در آدرس زیر قرار دارد:

X:\xampp

منظور از X نام درایوی است که ویندوزتان را در آن نصب کردید.

در این پوشه فولدری با نام htdocs وجود دارد، این همان جایی است که باید فایل های PHP خود را درون آن قرار دهید. درواقع شما از این پس هر فایل PHP خود را باید در آدرس زیر کپی کنید:

X:\xampp\htdocs

به عنوان مثال شما فایل PHP ای با نام new.php را ساختید و اکنون می خواهید آن را اجرا نمایید، کافی است فایل new.php را درون پوشه ی htdocs برنامه کپی کنید و در مرورگر خود به آدرس زیر بروید تا حاصل کار خود را ببینید:

Http://localhost/new.php

در واقع فایل های پروژه را در مسیر کپی کرده ../xampp/htdocs/sample و بعد از استارت کردن apache , mysql  این آدرس http://127.0.0.1/sample را تایپ کنید تا پروژه اجرا شود.

 

* اگر پروژه دارای پایگاه داده می باشد (الف – اگر پوشه دیتابیس موجود است در این مسیر  ../xampp/mysql/data/ کپی کنید

ب- اگر فایل پشتیبان اس کیو ال را دارید بعد از تایپ این آدرسhttp://127.0.0.1/phpmyadmin/ می توانید فایل را import کنید یا با کپی کردن دستوراتsql در قسمت sql پی اچپی مای ادمین و زدن دکمه  go پایگاه داده نصب می شود)

چگونه وارد PHP My Admin شویم !؟
برای رفتن به بخش PHP My Admin می بایست این آدرس را تایپ کنید : 

http://localhost/phpmyadmin و یا http://127.0.0.1/phpmyadmin

QR Code For: آموزش کار با xampp

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.