سرخط خبرها

آموزش HTML تگ Br

آموزش HTML تگ Br

مرورگرهای اینترنت هنگام خواندن یک فایل html چنانچه به چندین فاصله خالی پشت سرهم برخورد کنند آنها را تنها به عنوان یک فاصله در نظر می گیرند . بنابراین شما در یک فایل html نمی توانید با قرار دادن تعدادی فاصله پشت سر هم، ادامه مطالب را به شروع خط بعدی ببرید . برای آنکه بخواهید ادامه مطالبتان در شروع خط بعدی باشد باید از تگ <br> استفاده کنید .

 

شروع یک خط جدید با تگ <br> :

در فایل های متنی  html  نمی توان با زدن کلید enter  به خط بعدی وارد شد. لذا در این محیط نیاز به وجود تگ ها و دستوراتی است که جهت انتقال به خط بعدی می باشد. تگ</br> شما را از هر جا که قرار دارید به یک خط پایین تر می برد. مرورگرها اصولاً تا وقتی که به کمبود فضا برای یک خط بر نخورند به خط بعدی نمی رود. اما تگ</br>مرورگر را مجبور می کند که به خط بعدی برود.

با درج تگ</br> میتوان نوشته های متن را از یکدیگر  تفکیک کرده و مکان نما را به خط بعدی انتقال داد تگ</br> یک تگ تکی است و هیچ تگ پایانی ندارد. هرگز سعی نکنید که با اضافه کردن خطوط خالی و فاصله در متن آن را در ویرایشگرتان قالب بندی کنید. htmlفاصله ها را از متن حذف می کند، هر تعدادی از فاصله ها تنها  به یک فاصله  تبدیل می شوند.

برچسب <br> هنگامی استفاده می شود که بخواهیم یک خط را پایان دهیم اما نمی خواهیم یک پاراگراف جدید را آغاز کنیم.برچسب <br> شما را از هر جا که قرار دارید به یک خط پایین تر می برد. برچسب <br> یک برچسب تکی است و هیچ برچسب پایانی ندارد.

تگ Br در نقش enter در وارد می باشد بدین صورت که خط جدیدی درون پاراگراف ایجاد میکند و نوشته ی بعد از آن را به سطر جدید می برد . 

در HTML همانطور که گفتیم، برای ایجاد فاصله بین متون باید از تگ استفاده بشه و اون تگ <br> هست. این تگ رو می تونید در هر جایی اضافه کنید. مثلاً بین متون داخل یک پاراگراف یا بیرون از پاراگراف یا قبل از شروع پاراگراف. هر جایی که مایل باشید، یک فاصله جدید ایجاد بشه اونجا این تگ رو باید اضافه کنید.

مثال :

<html>
 
salam bar shoma !
 
</html>

نتیجه :

 salam bar shoma !

نکته :

از این به بعد تنها کافی است که فایل html در Notepad باز بوده و هر بار کد درون فایل را تغییر داده و با گرفتن کلید Ctrl و فشار دادن کلید S از کیبورد ، تغییرات را ذخیره کنید و در مرورگر اینترنت خود که همواره باز است بر روی دکمه Refresh کلیک کنید . این کار روشی سریع برای مرور مثال های پی در پی می باشد.

حال با مثال زیر نحوه عملکرد تگ <br> را نشان می دهیم :

مثال :

<html>
 
salam <br> bar shoma !
 
</html>

نتیجه :

salam 
bar shoma !

مشاهده می کنید که عبارت های بعد از تگ <br> در خط بعدی نمایش داده شده اند .

بسیاری از توسعه دهندگان وب یک فاصله و اسلش (/) به انتهای این برچسب اضافه میکنند. آنها این کار را به منظور ایجاد سازگاری کدهایشان با XML / XHTML انجام میدهند. مرورگرها برچسب شکست خط را به درستی بارگزاری میکنند، بنابراین اگر فکر می کنید کدهای شما ممکن است در اسناد XHTML مورد استفاده قرار گیرد، از این روش استفاده کنید.

 تفاوت بین HTML 4.01 و HTML5

هیچ تفاوتی بین تگ <br>  در HTML 4.01 و HTML5 وجود ندارد.

تفاوت بین HTML و XHTML

در HTML، تگ <br> برچسب پایانی ندارد.

در XHTML، تگ <br> باید حتما بسته شود، به صورت  </ br> 

 

نکات تگ Br :

نکته ۱ : استفاده ی زیاد از این تگ مناسب نیست و بهتر است با استفاده از تگ P عمل انتقال به خط جدید انجام گردد ، دلیل اصلی آن کند نمودن سایت در استفاده های زیاد از این تگ می باشد.

نکته ۲ : این تگ بصورت یکه استفاده میشود و تگ پایانی ندارد. تگ <br> نیازی به بسته شدن نداره و بصورت همین صورت که دیدید ، استفاده میشه .

QR Code For: آموزش HTML تگ Br

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.