سرخط خبرها

اتوبرنزه چیست ؟

اتو برنزه‌ها چگونه برنزه می‌کنند؟

ماده اصلی اتوبرنزه‌ها DHA یا دی‌اکسید استون است که با اسیدهای آمینه پوست ترکیب می‌شود و باعث اکسید کردن سلول های سطحی پوست می شوند که درنتیجه یک نوع رنگ مصنوعی در پوست ایجاد می‌کنند که مدت ۴ ا ۶ روز دوام دارد.به وجود آمدن رنگ جدید بین ۴ تا ۶ ساعت طول می کشد و با تجدید طبیعی پوست به مرور از بین می روند.

 

برنزه شدن بدون آفتاب

 استفاده از آنها به شما کمک می‌کند بدون آنکه در معرض نور آفتاب قرار بگیرید و دچار ناراحتی‌هایی از جمله آفتاب سوختگی، آلرژی و پیری زودرس پوست شوید، رنگ برنزه مورد علاقه‌تان را به دست آورید. اکسیداسیون ناشی از استفاده از اتوبرنزه‌ها، با روند ساخت رنگدانه‌ها بر اثر تابش نور آفتاب متفاوت است. به همین علت برخلاف برنزه شدن طبیعی که مانع برخورد اشعه مضر آفتاب بر پوست می‌شود، اتوبرنزه‌ها این اثر محافظتی را در مقابل اشعه آفتاب ندارند.  از سوی دیگر در اتوبرنزه‌ها، سیلیکون به کار رفته که مواد فعال مرطوب کننده بدون چربی و به اندازه کافی به پوست آب می‌رسانند. در حال حاضر دو نوع اتوبرنزه در بازار وجود دارد: ۵/۲ و ۳ درصد برای پوست‌های روشن و ۵ درصد برای پوست‌های تیره.

اتوبرنزه چیست ؟

 راهنمای استفاده از کرم‌های اتوبرنزه

موهای بدنتان را بزنید

پیش از استفاده از اتوبرنزه‌ها باید موهای دست و پاهایتان را ۲۴ ساعت قبل بزنید. در صورتی که پوست شما پس از اپیلاسیون دچار التهاب شد، باید صبر کنید تا این التهاب برطرف شود چون پوست‌های تحریک شده، رنگ را به شکل ناهماهنگ جذب می نمایند

 

 -از یک کرم لایه‌بردار استفاده کنید: 

اول باید پوست‌تان را لایه‌برداری کنید. این کار را می‌توانید با کرم‌های لایه‌بردار و یا ژل‌های حمام لایه‌بردار انجام دهید. به این ترتیب یک لایه از سلول‌های جوان و شاداب در سطح خارجی پوست شما قرار می‌گیرند و در واقع شما این سلو‌ل‌های سطحی را با کرم اتوبرنزه رنگ می‌کنید و پوست شما خوش‌رنگ‌تر می‌شود و هم برنزگی پوست مدت طولانی‌تری باقی خواهد ماند.

-یکنواخت برنزه شوید:

نکته دوم این است که شما نباید کرم اتوبرنزه را به طور یکنواخت به همه پوستتان بمالید چون پوست بعضی از نواحی بدن تیره‌تر می‌شوند. توصیه ما این است که مقدار کمتری از کرم اتوبرنزه را روی پوست بخش‌هایی از بدن که کلفت‌تر است مانند آرنج، زانو، قوزک پا و انگشتان بمالید چون درنهایت وقتی برنزه می‌شوید اگر مقدار زیادی از این کرم‌ها را روی بخشی از پوستتان مالیده باشید این قسمت‌های پوست تیره‌تر به نظر می‌آیند. در ضمن برای اینکه ابروهایتان و خط‌رویش موهای سرتان تیره‌تر از نواحی دیگر به نظر نرسند پیش از مالیدن کرم اتوبرنزه این بخش‌ها را با کرم‌های دست بپوشانید.

-دست‌هایتان را بشویید:

یک جفت دست‌کش بپوشید و یا بلافاصله پس از هر بار مالیدن کرم اتوبرنزه به هر بخش پوست، دست‌هایتان را بشویید. برای اینکه کسی متوجه نشود که شما با کرم‌های اتوبرنزه پوست‌تان را برنزه کرده‌اید و این رنگ طبیعی‌تر به نظر برسد، به بخش‌هایی از پوست‌تان که به صورت عادی با آفتاب برنزه نمی‌شوند مانند داخل بازوهایتان، کرم اتوبرنزه بمالید.

-ورزش نکنید، حمام نروید: 

برای اینکه کرم‌های اتوبرنزه زمان داشته باشند سرفرصت پوست شما را برنزه کنند تا شش ساعت پس از مالیدن این کرم‌ها به پوست‌تان به حمام نروید، دوش نگیرید، ورزش نکنید تا عرق کنید و به استخر نروید. تمام این کارها، کرم را از روی پوست‌تان پاک می‌کند.

اتو برنزه

طریقه مصرف کرم‌های اتوبرنزه:

۲ الی سه ساعت پس از استحمام محصول را به شکل یکنواخت بر روی سطح پوست مالیده، سپس با کف دست ها با حرکت چرخشی دایره وار کرم را جذب پوست کنید. (جهت رسیدن به رنگ مطلوب و دلخواه پس از استحمام از لوسیون ، کرم، مام و … استفاده نشود)

این عمل را سه بار به فواصل یک ساعت تکرار کنید . بعد از آخرین مرتبه استفاده ۴ الی ۶ ساعت زمان نیاز است تا فرایند برنزاسیون و رنگ دهی نهایی آغاز گردد.

تذکر :

به دلیل رنگ پذیری سریع کف دست توصیه می گردد فورا با دستمال مرطوب کف دست ها پاک گردد. 

بعد از اتو برنز کمی صبر کنید تا رنگ بدن تغییر کنید (حدود ۴۵ دقیقه) سپس از روغن بچه استفاده کنید و حمام آفتاب بگیرید.

اتوبرنزه اسپری یا افشانه
 اسپری، لایه نازکی از اتوبرنزه را روی پوست شما می‌افشاند و تنها کافی است شما با کف دست، پوست‌تان را نوازش کنید تا مواد جذب شوند. مواظب باشید که هرگز با نوک انگشتان یا ناخن این کار را نکنید چون تغییر ضخامت این لوسیون روی بدن موجب تغییر رنگ در نقاط گوناگون پوست می‌شود.

اتوبرنزه ژل
 ژل‌های اتوبرنزه مخصوص پوست‌های چرب هستند. آنها راحت در پوست نفوذ کرده و به سرعت نیز خشک می‌شوند. ژل را کف دست‌تان ریخته و آن را روی پوست بمالید تا به طور کامل جذب شود. وقتی دیگر حالت چسبندگی وجود نداشت، می‌توانید لباس بپوشید. استفاده از ژل‌های اتوبرنزه برای پوست‌های خشک توصیه نمی‌شود چون آنها را خشک‌تر می‌کند.

اتوبرنزه کف
 کف‌های اتوبرنزه نیز همانند اسپری، به سرعت جذب پوست شده و خشک می‌شوند و حالت چسبندگی نیز ایجاد نمی‌کنند. مزیت آنها نسبت به اسپری‌ها این است که پوست را مرطوب‌تر می‌کنند. ابتدا مواد را در دست‌تان بریزید، بمالید تا کف کند و سپس روی پوست ماساژ دهید تا جذب شود.

اتوبرنزه کِرِم
 کِرِم، قدیمی‌ترین و کلاسیک‌ترین نوع اتوبرنزه‌ها است. باید آن را کف دست بریزید، در جهت مخالف، دست‌ها را به هم بمالید و سپس روی پوست بزنید تا جذب شود. برای برنزه کردن صورت، به‌طور معمول کرم را پیشنهاد می‌دهند چون در آنها مواد مرطوب کننده وجود دارد اما توصیه می‌شود که شما نیز قبل از استفاده از اتوبرنزه‌ها از محصولات مرطوب کننده استفاده کنید تا لایه سطحی اپیدرم با مصرف اتوبرنزه خشک نشود. مصرف ماسک‌های تغذیه‌کننده و مرطوب‌کننده پوست قبل از استفاده از اتوبرنزه، ایده خوبی است.

 برای آنکه از مصرف اتوبرنزه‌ها نتایج بهتری نصیب‌تان شود، توصیه می‌شود از یک پارچه کتانی نم‌دار روی مژه‌ها و محل رویش مو در پیشانی، دور گوش و پشت گردن استفاده کنید. به این ترتیب مو زرد نمی‌شود و حالتی ناخوشایند به خود نمی‌گیرد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که مالیدن دو بار لایه نازک از اتوبرنزه روی پوست، بهتر از یک بار مالیدن لایه ضخیم است. پس از مالیدن اتوبرنزه به طور طبیعی باید ۱۵ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید تا به طور کامل خشک شود، سپس لباس‌تان را بپوشید یا به رختخواب بروید.

 کِرِم‌های اتوبرنزه را از کجا باید تهیه کرد؟

بهترین و مطمئن‌ ترین مکان برای خرید کِرِم‌ های اتوبرنزه، داروخانه‌ ها هستند که مسوولیت پزشکی در برابر مردم دارند و در صورت تقلبی بودن و یا غیراستاندارد بودن کِرِم ‌های اتوبرنزه‌ ای که می ‌فروشند، باید جوابگوی مراجع ذی‌ صلاح باشند. اگر قصد دارید با این کِرِم ‌ها پوست ‌تان را برنزه کنید و نمی‌ دانید کدام نوع این کِرِم‌ ها مناسب‌ تر و با پوست‌ تان سازگارتر است، می ‌توانید با یک متخصص پوست مشورت کنید و از او کمک بگیرید و سپس ‌به داروخانه مراجعه کنید.

QR Code For: اتوبرنزه چیست ؟

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.