سرخط خبرها

ارسال ایمیل به مخاطبین گوگل پلاس

ارسال ایمیل به مخاطبین گوگل پلاس

به گزارش سایت تفریحی جیزجیز، گوگل به تازگی یک به روز رسانی برای سرویس GMAIL خود راه اندازی کرده است که به کاربران گوگل پلاس اجازه می دهد تا به صورت مستقیم به هر فرد از طریق GMAIL خود، در صورت فعال کردن این گزینه ی جدید، ایمیل ارسال کنند.

ایمیل زدن از طریق گوگل پلاس، به این معناست که به صورت پیش فرض هر شخص در گوگل پلاس می تواند شما را جست‌وجو کند، برای شما پیغام بفرستد و آن پیغام سپس در زبانه ی “SOCIAL” صندوق ورودی GMAIL ظاهر شود.

مدیر محصول GMAIL، DAVID NACHUM، می گوید: هم اکنون برای مردمی که از GMAIL و گوگل پلاس استفاده می کنند، ارتباط از طریق ایمیل، آسان‌تر شده است.

گوگل به تازگی قابلیت جدیدی در پست الکترونیکی خود، جیمیل تعبیه کرده که کاربران با استفاده از آن می‌توانند بدون در اختیار داشتن آدرس ایمیل دیگران، برای آنها ایمیل بفرستند.

این قابلیت جیمیل که Email via Google+ (ارسال ایمیل با گوگل پلاس) نام گرفته، برای فرستادن ایمیل به کاربران شبکه اجتماعی گوگل موسوم به گوگل پلاس کاربرد دارد.

به عبارت دیگر در این فرآیند، جی‌میل، آدرس گیرنده ایمیل را از پایگاه داده گوگل پلاس استخراج می‌کند. آدرس گیرنده تا زمانی که کاربر به ایمیل دریافتی پاسخ ندهد، ناشناس می‌ماند.

وی می افزاید: این ایمیل ها کمی متفاوت کار می کنند، در نتیجه آدرس ایمیل شما تنها با کسانی که شما می خواهید به اشتراک گذاشته می شود. آدرس ایمیل شما در یک ارتباط گوگل پلاسی قابل رویت نیست، مگر اینکه شما به آن شخص ایمیل بفرستید و در مقابل ایمیل آن شخص نیز قابل رویت نیست تا زمانی که برای شما یک ایمیل بفرستد.

 

قابلیت جدید جیمیل: ارسال ایمیل به کاربران ناشناس (Email via Google+)

با جیمیل به کاربران ناشناس ایمیل ارسال کنید!این سرویس هم اکنون فعال بوده و گوگل تأیید کرده است که ایمیل هایی را به کاربران GMAIL فرستاده و این ویژگی جدید را توضیح داده و لینک تنظیمات را نیز ارسال کرده است و کاربران می توانند تصمیم بگیرند که چگونه از این ویژگی استفاده کنند.

گفتنی است در حال حاضر این قابلیت برای همه کاربران جی‌میل فعال نشده ولی کسانی که Email via Google+ را دارند، برای فعال کردن آن کافی است به قسمت Settings و General جی‌میل خود مراجعه کنند.

به نظر می‌رسد گوگل بیش از پیش در حال ادغام دو سرویس مهم خود یعنی جی‌میل و گوگل پلاس است.

البته بعید نیست این قابلیت با نقد و اعتراض برخی کارشناسان و کاربران روبه‌رو شود زیرا افراد و شرکت‌ها با استفاده از آن می‌توانند به تبلیغات بپردازند یا ایمیل‌های مزاحم و هرزنامه برای دیگران ارسال کنند.

 

چه چیزی دقیقا تغییر کرده است؟؟

گوگل یک ویژگی جدید در سرویس ایمیل حاضر خود را گسترش داد.این ویژگی ، ویژگی تکمیل خودکار آدرس ایمیل را توسعه داد و این فراتر از یک دسترسی معمول بود که شما میبایست مخاطب های خود را از بین مخاطب های ذخیره شده خود انتخاب کنید.با این ویژگی هر کسی که شما در گوگل پلاس دنبالش میکنید میتوانید ایمیلی برایش بفرستید.این به این معناست وقتی که شما یک ایمیل مینویسید و شروع به نوشتن اسم یا آدرس آن طرف می کنید ویژگی تکمیل خودکار ،آدرس کسانی را که در لیست مخاطبان شما و آدرس کسانی که در حلقه های گوگل پلاس شما هستند را می آورد.

 

منصفانه بودن گوگل :

این ویژگی نام شخص را از گوگل پلاس به شما پیشنهاد می کند اما فورا ایمیل مستقیم شخص را نمایش نمی دهد.(سیستم گوگل پلاس آدرس ایمیل دریافت کننده را به شما نشان نمیدهد مگر آن که آن شخص به ایمیل شما جواب دهد).این ویژگی هنوز یه کانال ارتباطی بین شما و کسانی که هنوز با آن ها اطلاعات تماسی در اشتراک نگذاشته اید را فراهم می کند.

چطور جلوی ارسال ایمیل‌های ناخواسته از طرف گوگل پلاس را بگیریم؟

گوگل پس از تعطیل کردن سرویس گوگل ریدر و معرفی شبکه اجتماعی گوگل پلاس، تمام تلاش خود را جهت فعال نگه داشتن این سرویس انجام داده است. این شرکت بخش اعظمی از خدمات خود را با گوگل پلاس ادغام کرده است و حالا با ایجاد یک امکان جدید دیگر سعی دارد جی‌میل را نیز بیش از گذشته به پلاس نزدیک کند.

امکان جدید شبکه اجتماعی گوگل پلاس (در صورتی که شما از هر دو سرویس گوگل پلاس و جی‌میل استفاده کنید) به افراد ناشناس اجازه می‌دهد بدون نیاز به دانستن آدرس ایمیل‌تان برای شما ایمیل ارسال کنند. این ویژگی جدید ممکن است علی‌رغم تمایل شما، برای‌تان دردسر و مزاحمت ایجاد نماید.

این کار گوگل به خصوص برای کسانی که علاقه‌ای به +Google ندارند باعث دردسر است چون افرادی که شما نمی‌شناسید هم می‌توانند به شما ایمیل بزنند. البته گوگل در +Google آدرس ایمیل شما را فاش نمی‌کند بلکه فقط به دیگران اجازه می‌دهد که به شما ایمیل بزنند و اگر شما پاسخ آن ایمیل را ندهید آدرس ایمیل شما فاش نمی‌شود. 

با این حال این کار گوگل که نوعی اجبار در تلقیق شبکه‌ اجتماعی نه چندان محبوبش با سرویس‌های محبوبش است به مذاق بسیاری خوش نخواهد آمد. اما برای خلاصی از این کار می‌توانید از ظریق تنظیمات (setting) از دست نامه‌های ناخواسته از طریق گوگل پلاس خلاص شوید. 

برای غیر فعال کردن ویژگی  Email via Google+ (ارسال ایمیل با گوگل پلاس) مراحل زیر را طی کنید:

  • روی این لینک کلیک کنید تا به بخش تنظیمات جی‌میل وارد شوید. (اگر این لینک برای شما کار نکرد، روی آیکون چرخ دنده در صفحه جی‌میل کلیک کنید و گزینه Settings را انتخاب نمایید.)
  • در زبانه General اسکرول کنید تا به بخش Email via Google+ برسید.
  • از فهرست روبرو، گزینه No one را انتخاب کرده و روی دکمه ذخیره تغییرات در پایین صفحه کلیک کنید.
  •  ارسال ایمیل به مخاطبین گوگل پلاس

این کار باعث می‌شود تا کسی با مراجعه به صفحه گوگل پلاس شما نتواند برای‌تان ایمیل بفرستد.

تنها بخش مثبت این ماجرا برای افراد ناشناسی که ممکن است از این طریق برای‌تان ایمیل ارسال کنند این که تا زمانی که شما پاسخ ایمیل طرف مقابل را ندهید، او امکان دانستن آدرس ایمیل شما را نخواهد داشت. باید امیدوار بود که دست کم گوگل در آینده این امکان را به نفع سیاست خود تغییر ندهد.

QR Code For: ارسال ایمیل به مخاطبین گوگل پلاس

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.