سرخط خبرها

بازاریابی با محتوا

بازاریابی با محتوا

این که برای موفقیت در بازاریابی، نیازمند به برقراری ارتباط با مشتری هستیم، واقعیتی است که احتمالاً برای شما بسیار تکراری است ! اما پاسخ به این سوال که چگونه ارتباط مذکور را باید ایجاد کنیم، احتمالاً برای شما جذاب باشد. content marketing یا «بازاریابی محتوایی» یا به عبارتی «بازاریابی از طریق محتوا» یکی از جدیدترین روشهای برقراری این ارتباط با مخاطبان است…

اگر بخواهیم همین ابتدای کار، یک تعریف ساده از بازاریابی محتوا بدهیم باید این شکل جدید از بازاریابی را «یک تکنیک بازاریابی برای تولید و انتشار محتوای مرتبط و ارزشمند به منظور جذب، تصاحب و درگیر نمودن جامعه هدف با هدف خلق ارزش از این جامعه» بدانیم. در واقع هم اکنون شما در معرض «بازاریابی محتوایی» پایگاه اطلاع رسانی صنعت قرار گرفتید. به عبارتی پایگاه اطلاع رسانی صنعت تلاش نموده است تا با ایجاد محتوای ارزشمند و مرتبط با بحثهای صنعت و مدیریت، با جامعه هدف خود که مدیران صنایع و کسب و کار و همچنین پژوهشگران این حوزه هستند ارتباطی موثر و کارآمد برقرار کند و این نمونۀ دقیقی از بازاریابی محتوا است.

محتوا پادشاه وب (content is the king)

امروزه زمانی که صحبت از بازاریابی اینترنتی در بین محافل می شود ، بازاریابی محتوا جایگاهی ویژه را کسب کرده است ، حتی جایگاهی فراتر از بازاریابی با موتورهای جستجو . امروزه مهمترین روش بازاریابی الکترونیکی، بازاریابی محتوا نام گرفته است…

در اواخر تابستان همین سال ، با توجه به تحقیقات گسترده ایی که صورت گرفته ، نزدیک به ۴۰۰ شرکت بازاریابی حرفه ای راه خود را از سمت بازاریابی هایی مثل b2b  و دیگر نوع بازاریابی موجود ، به سمت بازاریابی محتوا کج کرده اند ، در حال حاضر استخدام بازاریابان محتوا در این شرکت ها ، بازاری داغ را به راه انداخته است ، این موضوع ، دلیلی محکم برای پر اهمیت بودن محتوا می باشد ، در قسمت های گذشته مطلبی را درباره ” بازاریابی محتوا بهتر است یا افزایش تعداد لینک ها” منتشر کرده بودیم که می توانید آن را مشاهده نمائید.

 

اما آیا واقعا می دانید بازاریابی محتوا به چه معناست؟

 به درج محتوای تازه ، منحصر به فرد و بروز ، و منتشر کردن آن در وبلاگ ها و وب سایت ها ، بازاریابی اینترنتی می گویند ، البته درج محتوای منحصر به فرد هم میتواند آسان باشد و هم سخت ، ولی بستگی به دانش و تجربه شما دارد که بتوانید مشتریان خود را با استفاده از مطالب منحصر به فرد ، جذب نمائید! .
 هم اکنون ۸۲ درصد شرکت های حرفه ای بازار یابی اینترنتی در حال استخدام ، بازاریابان محتوا می باشند . امروزه بازاریابی محتوا در صدر  جدول بازاریابی و به ترتیب بازاریابی موتورهای جستجو ، روابط عمومی و پیام های بازرگانی در صدا و سیما در رتبه های بعدی قرار دارند. این را هم فراموش نکنید که امروزه شرکت های بازاریابی ، یک سوم ، بدوجه مالی خود را به بازاریابی محتوا اختصاص داده اند.

 

بازاریابی محتوا از چندین وجه بسیار حائز اهمیت می باشند:

  • باعث افزایش فروش بیشتر می شوند
  • نام تجاری شما ، شهرت زیادی را کسب خواهد کرد
  • و باعث بهبود در نتایج موتورهای جستجو و بنابراین افزایش ترافیک سایت می شود.

 

نتیجه گیری :

بازاریابی محتوا امروزه  سهم بسیار مهمی در رقابت بین بازاریابان کسب کرده است ، همچنین نشر محتوای منحصر به فرد و اشتراک گذاری آن برای همگان باعث شهرت عنوان تجاری شما می شود.

QR Code For: بازاریابی با محتوا

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.