سرخط خبرها

بازاریابی در انجمن ها و فروم ها

تالارهای گفتگو؛ متد فراموش شدهء بازاریابی اینترنتی

در کنار بازاریابی مقاله، بازاریابی ایمیل و وبلاگ، تالارهای گفتگو، راه بسیار مناسبی به جهت بازاریابی اینترنتی می باشد. هیچ راه واقعی و عملی برای مقایسه این متد ها وجود ندارد-زیرا نحوهء اطلاع رسانی این متد ها با یکدیگر متفاوت می باشد. با این حال یک تفاوت بزرگ این روش ها با تالارهای گفتگو این است که تعداد زیادی از افراد شما را می بینند و نسبت به شما شناخت پیدا می کنند و به وسیلهء تعاملات شما با افراد، اعتماد در آنها ایجاد می شود.

تالار های گفتگو از آغاز کار اینترنت وجود داشته است. انجمن ها با استفاده از صحبت کردن و ایجاد همفکری با افرادی که تمایل به آن دارند در یک فضای تعاملی اقدام به کمک به حل مشکلات یکدیگر می کنند. اگر شما از نحوه عملکرد در تالارهای گفتگو با خبر نیستید، اجازه دهید کمی دربارهء آن با شما صحبت کنم.

 

فروم های انلاین و پیام ها می توانند روش مناسبی برای پیداکردن مشتریان جدید باشد بازاریابان استفاده از این پلت فرم ها را باید جدی بگیرند . برطبق گزارش اخیر, ۷۰درصد از بازاریابان در جستجوی توسعه و گسترش مخلوطی از رسانه اجتماعی با ۳۳درصد در جستجوی فروم های اینترنتی به عنوان پلت فرم اجتماعی برای بدست اوردن مشتریان می باشند 

 

از هر پنج نفر یک نفر در امریکا از فروم ها برای بحث و توصیه محصول و سرویس استفاده می کنند و ۶۴درصد از زنان آنلاین توصیه های محصولات را در فروم های انلاین انجام می دهند و بازاریابان باید در نحوه چگونگی گذراندن زمان در این فروم های انلاین احتیاط کنند و از این راه بتوانند با مشتریان خود در اتباط باشند و با معرفی محصول و خدمات ,مشتریان جدیدی را بدست آورند .

 

فروم ها و انجمن های گفتگو از بهترین جاها برای تبلیغات اینترنتی هستند چرا که با فعالیت در آنها به راحتی می توانید بازار هدف خود را تحت تأثیر قرار دهید. حتماً تا بحال گذرتان به فروم ها افتاده است، در تمام آنها، دسته بندی بسیار دقیقی وجود دارد که کاربران بسته به نیاز خود در دسته های مختلف فعالیت میکنند با این حساب وقتی شما وارد یک فروم می شوید، می توانید در دسته مرتبط با محصول یا سرویس خود، بهترین مشتریان احتمالی را بدون پرداخت هیچ هزینه ای بیابید.

با توجه به نکته فوق، فعالیت در فروم ها یکی از روش های مؤثر بازاریابی اینترنتی به شمار می رود و می تواند سوددهی بسیاری برای شما به دنبال داشته باشد.

 

بهره گیری از انجمن ها (forum)

در حوزه فعالیت کسب و کار خود به دنبال انجمن های مرتبط باشید . در اینگونه انجمن ها بخشی جهت ارسال تبلیغ از سوی خدمات دهندگان فراهم می شود .

از این امکان نهایت بهره را برده و با انتشار مطلبی در این بخش به معرفی کسب و کار خود بپردازید. امضاء زیر پست های شما در این انجمن ها می تواند محل مناسبی برای تبلیغ کسب و کارتان باشد .

سعی کنید در بحث ها شرکت کرده و با ارسال پاسخ به سوالات دیگران ، نظر کاربران را به کسب و کار خود جلب کنید. فراموش نکنید که امضاء شما توسط سایر کاربران دیده می شود .

بازاریابی در فروم

چطور در فروم ها تبلیغ کنیم؟

همان طور که عرض کردم تبلیغات اینترنتی در فروم ها می تواند بازدهی بسیار خوبی برای شما داشته باشد. اما اینکه چطور این کار را انجام دهیم نیز به اندازه ی خود فعالیت، و حتی بیشتر، حائز اهمیت است. هنگامی که قصد فعالیت در یک انجمن را میکنید، حتماً نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 

پیدا کردن تالار های گفتگو مرتبط:

اول از همه باید اقدام به پیدا کردن تالار های گفتگویی نمایید که مرتبط با اهداف شما باشد. بهترین روش برای انجام این کار، نوشتن موضوع تالارهای گفتگو به عنوان کلمه کلیدی(عنوان مورد نظر خود را جایگزین موضوع تالار گفتگو نمایید) و جستجوی آن در موتورهای جستجو می باشد.

ثبت نام در فورم:

هنگامی که موضوع مورد علاقه خود را در یک انجمن پیدا می کنید مرحلهء بعدی، ثبت نام در آن تالار گفتگو می باشد. البته ثبت نام در آن بسیار ساده می باشد. کافی است موارد مورد نیاز که شامل اطلاعات و جزئیات شخصی شما و کسب و کارتان می باشد پر کرده و آنها را کامل نمایید.(شاید از شما بخواهند مجموعه ای از اعداد و ارقام و حروف مضحک را در کادری وارد نمایید! تا به شما بفهمانند که وب سایت آنها یک spammerخودکار نیست)

شاید ممکن باشد برای ثبت نام واقعی، از شما بخواهند به ایمیل تان مراجعه و بر روی یک لینک کلیک کرده تا مطمئن شوند که شما با مشخصات و ایمیل خودتان اقدام به عضویت در تالار گفتگو نموده اید. معمولاً انجمن ها تعدادی زیر مجموعه دارند که من توصیه می کنم اگر با جملاتی شبیه به جملهء “خودتان را معرفی نمایید” مواجه شدید، شرح مختصری از آنچه هستید و چه کاری در اینترنت انجام میدهید را به آنها بدهید و خلاصه کافی است سلامی عرض کنید!

رقابت:

شما تنها کاربر انجمن نیستید و انجمن کاربران بسیار دیگری نیز دارد که همگی می توانند تبلیغات انجام دهند. پس منتظر رقابت باشید و خود را برای رقابت حرفه ای آماده کنید. برای مثال اگر میخواهید در یک فروم فروشگاه بازی خود را تبلیغ کنید، حتماً باید نسبت به انواع بازی ها و کنسول ها اطلاعات کامل داشته باشید. تخصص در زمینه ی تبلیغی که قصد انجام آن را دارید از مهمترین فاکتورهاست.

احترام به حقوق دیگران:

طبعاً یک فروم برای میزبانی تبلیغات شما ایجاد نشده است و رسالت اصلی آن چیز دیگری است. اینکه با ایجاد انواع تاپیک های بی محتوا و بی ارزش تبلیغاتی حقوق سایر کاربران را نسبت به حضور در یک محیط دوستانه ی علمی و/یا تفریحی نقض کنید، می تواند بزرگترین اشتباه شما باشد که خود به نادیده گرفته شدن شما و تاپیک ها و پست هایتان می انجامد.

رعایت قوانین انجمن:

فروم ها به عنوان یکی از انواع جوامع مجازی برای سر پا ماندن نیاز به تدوین یک سری قوانین دارند که وظیفه شما به عنوان کاربر انجمن، رعایت بدون قید و شرط آنهاست. اگر فکر میکنید یک فروم قوانین دست و پا گیری دارد، به هیچ وجه در آن فعالیت نکنید.

مستقیماً تبلیغ نکنید:

برای تبلیغات اینترنتی طراحی سایت از طریق فروم ها، یک راست سراغ ایجاد تاپیک “طراحی سایت با قیمت پایین” نروید. سعی کنید با مشارکت در تاپیکهای مرتبط با موضوع فعالیتتان، نام و برند خود را تبلیغ کنید. با درج پستهای حرفه ای، خود را به عنوان یک فرد متخصص در زمینه فعالیتتان معرفی کنید. این روش دیربازده تر از تبلیغات مستقیم است اما خب تأثیر بسیار بیشتری خواهد داشت.

همکاری و کمک کردن :

یک عضو همکاری کننده باارزش در سایت باشید با استفاده از حساب کاربری خود با دیگران در تعامل بشید و یا سوالات خود را از دیگران بپرسید این روش خوبی برای شناخته شدن و پدید آمدن فرصت های بازاریابی می شود .

خود را درگیر مسائل و مطالب مطرح در انجمن ها و تالارهای گفتگو به جهت بازاریابی اینترنتی کنید. به سوالات و نوشته های افراد در انجمن ها پاسخ دهید تا به هر صورت که می توانید در مورد مشکلات افراد و سوالات به آنها کمک کنید – بله در یک انجمن می توانید احساس خود را در مورد چیزی که از آن لذت می برید بنویسید. تالارهای گفتگویی که شلوغ هستند، دارای افرادی هستند که متخصص بوده و می توانند برای اهداف و مسائل مربوط به اهداف شما از جمله بازاریابی اینترنتی مفید باشند.

 از انتقاد ها چشم پوشی نکنید :

فورا به انتقاد ها و شکایات پاسخ دهید انها را شخصی در نظر نگیرید به یاد داشته باشید : پست های فروم هاو پیام های انلاین و اینترنتی ارشیو و جستجو می شوند از این انتقادات و شکایات در جهت بهبود کار خود استفاده کنید .

متصل کردن محصولات و سرویس های در موضوعات نامرتبط :

باعث می شود که محصولات و سرویس ها توجه کسی را جلب نکند مطمئن باشید که پیام شما در موضوع مرتبط و متعامل می باشد . بنابراین شما می توانید در مورد برخی عناصر هیجان انگیز جدید و مهم که مرتبط با اهداف شما می باشد، پیدا کرده و در مورد مسائل پرسش و پاسخ بیشتری در تالار های گفتگو انجام دهید.

بعضی از انجمن ها خرید و فروش های خاصی انجام می دهند، که در بخش تجاری آن شما هم می توانید محصولات خود را به فروش برسانید. بله این همان محلی است که اگر بخواهید بازاریابی اینترنتی انجام دهید می توانید به صورت مستقیم محصولات خود را عرضه نمایید.

امضاء، قلب فعالیتهای شما در فروم:

امضای شما در فروم حکم قلبتان را دارد. در امضاء، حتماً لینک وب سایت خود را درج نمایید. البته طوری که زمینه فعالیت شما را کاملاً مشخص کند. مثلاً درج امضا برای یک فروشگاه اینترنتی انواع وسائل تزئینی بهتر است به این شکل باشد: “فروش آنلاین وسائل تزئینی” تا “فروشگاه اینترنت زیبافروش”.

یکی دیگر از راه های تبادل نظر و بازاریابی اینترنتی در تالارهای گفتگو، قرار دادن لینک وب سایت شما در انتهای نظرات ارسالی تان در انجمن می باشد. این لینک ها مستقیماً در انتهای هر نوشتهء ارسالی شما در تالارگفتگو به نمایش در می آید و به صورت اتوماتیک نیز به روز رسانی می شود. با این حال دقت نمایید، بعضی از انجمن ها تمایلی به انجام این کار نداشته و از شما می خواهند که لینک خود را در تالار گفتگو پاک نمایید. بعضی از این قوانین شامل اندازهء عکسهای ارسالی و یا لینکها می شود که باید قبل از اضافه کردن به این تالار های گفتگو، انها را مطاله نمایید. بعضی از تالارهای گفتگوی فوق تخصصی، دارای پیام های خصوصی هستند که برای افراد در تالارها ارسال می شود و امکان تعاملات تجاری به صورت مستقیم و محرمانه را فراهم می کند. من به شخصه از این طریق وب سایت ها و نام دامنه های زیادی را خریداری کرده ام.

 

اگر می خواهید در انجمن ها تبلیغات انجام دهید و هیچ متد و روش مناسب دیگری غیر از آنهایی که من اشاره کردم، پیدا نکرده اند – با صاحب سایت تماس بگیرید و از او درخواست نمایید تا بنر تبلیغاتی وب سایت شما را در سایت خود قرار دهد.این بهترین روش برای قرار گرفتن در مقابل چشمان افراد می باشد.

پس از قرار گرفتن بنر در انجمن ها، اجازه گفتگوی آزاد در مورد محصولات و یا خدمات خود را در تالار گفتگو خواهید داشت که در مقایسه با تبلیغات اینترنتی و بازاریابی اینترنتی در وب سایت های استاتیک، پاداش بزرگی محسوب می شود.
باز هم همچون همیشه، نکات بسیار ساده اما ریز هستند. با رعایت آنها می توانید بازدهی مناسبی از فعالیت خود در فروم داشته باشید.

QR Code For: بازاریابی در انجمن ها و فروم ها

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.