سرخط خبرها

باغ پرندگان تهران

باغ پرندگان تهران

 بهشت پرندگان کجاست؟


اینجا باغ پرندگان تهران، تکه‌ای از بهشت روی زمین است. 

باغ پرندگان تهران در شمال شرق تهران با مساحت ۲۳ هکتار در جنگل های لویزان واقع شده است و پرندگانی نظیر کبوتر، طوطی، اردک، قوی سپید، غاز، فنج، جغد، شاهین، عقاب، طاووس و … در آن نگهداری می شود.

 

باغ پرندگان تهران

این مجموعه در دل طبیعت پاک طراحی و ساخته شده است تا شرایط نگهداری بهتری به صورت طبیعی برای پرندگان مهیا باشد و هر روز از ساعت ۸ تا ۱۸ برای حضور شهروندان آماده است.

 

باغ پرندگان تهران

 بهره برداری از فاز اول باغ پرندگان از این پس بخشی از سراشیبی جنگل لویزان به زیستگاه پرندگان تبدیل شده است.باغی که پذیرایی مردمی است که بعضی هایشان حتی تا کنون پایشان را به این جنگل نگذاشته بودند.


بزرگ‌ترین مجموعه نگهداری پرندگان در شمال شرقی پایتخت و در دل جنگل‌های لویزان ساخته شده و باید بزرگراه شهید بابایی را به سمت شرق بروید و از خروجی کوهستان وارد پارکینگ باغ پرندگان شوید.

باغ پرندگان تهران

 

آدرس باغ پرندگان: 

بزرگ‌ترین مجموعه نگهداری پرندگان در شمال شرقی پایتخت و در دل جنگل‌های لویزان ساخته شده و باید بزرگراه شهید بابایی را به سمت شرق بروید و از خروجی کوهستان وارد پارکینگ باغ پرندگان شوید.

برای رسیدن به باغ پرندگان می‌توانید از میدان رسالت و خیابان هنگام به سمت شمال بروید تا به بزرگراه شهید بابایی برسید و بعد از اولین خروجی وارد خیابان کوهستان شوید.

 

برای ورود به باغ پرندگان باید بلیط ۴۰۰۰ تومانی تهیه کنید. در بدو ورود طوطی های سخنگو که به شما خوشامد میگویند نوید دیدن باغی زیبا در ادامه را میدهند.

 

باغ پرندگان در دیگر شهرها

باغ پرندگان تهران تنها باغ پرندگان در کشور نیست؛ شهرهایی مانند اصفهان، شیراز، آستارا، کیش و کرمانشاه نیز دارای باغ پرندگان هستند. به نظر می‌رسد این بار شهرستان‌ها زودتر از پایتخت به فکر ایجاد باغی برای زندگی پرندگان افتاده‌اند.

باغ پرندگان تهران

باغ پرندگان آستارا
باغ پرندگان در ورودی جاده آستارا ـ رشت در زمینی به مساحت ۱۰۵۰ مترمربع احداث شده ‌است که در آن بالغ بر ۳۰۰ پرنده از ۶۰ گونه مختلف زندگی می‌کنند. از جمله پرندگان این باغ می‌توان به طاووس، قرقاول، طوطی، مرغ‌های تزئینی، سرسفید کاکلی، امپراتور، بلدرچین، کبک، بلبل، قناری، مینای سخنگو و مرغ عشق اشاره کرد.

  باغ پرندگان اصفهان
باغ پرندگان اصفهان فعالیت خود را از مرداد ۱۳۷۵ آغاز کرده است. در این مجموعه حدود ۴۰۰۰ پرنده در ۱۳۰ گونه نگهداری می‌شود که زیستگاه‌های متفاوتی بسته به شرایط زندگی طبیعی پرندگان برای آنها در نظر گرفته شده است.
باغ پرندگان شیراز
باغ پرندگان شیراز سال ۱۳۸۸ تاسیس شده و در این مدت گونه‌های نادری از پرندگان‌ که در ایران وجود ندارد، پرورش داده شده است .‌در این باغ ۲۰۰۰ پرنده شامل ۲۰۰ گونه مختلف از ۴۲ کشور آفریقایی، اروپایی و آسیایی زندگی می‌کنند.
باغ پرندگان کیش
باغ پرندگان کیش یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری این جزیره است.در این باغ بیش از ۵۵ گونه از پرندگان قاره‌های آسیا، آفریقا و آمریکا نگهداری می‌شوند.
باغ پرندگان کرمانشاه
باغ پرندگان صدف کرمانشاه، به عنوان بزرگ‌ترین مرکز نگهداری پرندگان در خاورمیانه، شهریور۹۰ افتتاح شد.‌این باغ در فضای دو هکتاری طراحی شده و حدود ۲۰۰۰ قطعه پرنده در ۱۳۰ گونه مختلف در این باغ نگهداری می‌شوند.‌

 

 

دشتچر و آبچر:

باغ پرندگان تهران در ۲ فاز طراحی شده است.فاز اول که هم اکنون به بهره برداری رسیده است به نام “دشتچر” نام گذاری شده است و شامل پرنده هایی است که در قفس نگهداری میشوند و یا توان پرواز ندارند.

فاز دوم که مساحتی کمتر از فاز اول دارد در محدوده شمالی و نزدیکتر به اتوبان بابایی در  حال  احداث است و  “آبچر” نامگذاری شده است.این فاز شامل پرندگانی است که قابلیت پرواز دارند و احتمالا مشابه آنچه در باغ پرندگان اصفهان وجود دارد توسط تور از خروج پرندگان از آن جلوگیری خواهد شد.

باغ پرندگان تهران محدوده بزرگی دارد و به دلیل طراحی مسیرهای پیچ در پیچ در آن مسیر طولانی را شامل میشود.با توجه به اینکه ورودی باغ در بالاترین قسمت آن قرار دارد و از بالا تقریبا محوطه باغ قابل رویت است پیشنهاد میکنم بهترین مسیر را همان ابتدا انتخاب کنید تا به راحتی بتوانید همه جای باغ را ببینید.پیشنهاد من این است که بعد از دیدن قفس  های ابتدایی باغ از شمالی ترین نقطه یعنی محل قرار گیری بزرگترین قفس(ففس عقاب ها) شروع کنید.

 

پرندگان ابتدای باغ :

 با ورود به محوطه باغ اولین چیزی که جلب توجه میکند طوطی های سخنگو هستند که به شما خوشامد میگویند. پرندگانی نظیر کبوتر،طوطی،کلاغ،خروس،فنج و . . .  در این محوطه قرار گرفته اند.

باغ پرندگان

 باغ پرندگان

قفس پرندگان شکاری:

در شمالی ترین قسمت باغ پرندگان بزرگترین قفس آن جلب توجه میکند که گونه هایی از عقاب ها بر روی درختان تنومند اما بی شاخه در آن قرار داده شده اند. برخی گونه های لاشخور هم در این قفس به چشم میخورند (انتظار ندارید که کبوتر ها را هم در این قفس قرار دهند!) ،گونه هایی از جغد،شاهین نیز در قفس های کوچکی در آن قرار گرفته اند.

باغ پرندگان

 باغ پرندگان

پرندگان گرمسیری:

در قسمت میانی باغ پرندگانی نظیر قرقاول،طاووس،پلیکان،فلامینگو و . . . . قرار گرفته اند.این محدوده توسط آبشارها و برگه های بزرگی که از بالادست باغ آبگیری میشوند احاطه شده است و منظره بسیار زیبایی را ایجاد کرده است.نیمتوان گفت که پرندگان از زندگی در آنجا خوشحالند اما از حال و روزشان اینطور بر می آید که خیلی هم ناراحت نیستند.اگر مثل من خوش شانس باشید طاووس هایی را میبینید که برای جلب توجه جنس مخالفشان پرهای خود را گشوده اند.

دوطرف برگه های آب توسط پل های چوبی و زیبایی به هم وصل شده است.طراحی زیبای ان محوطه باعث شده که مردم هم رغبت بیشتری به آن نشان دهند.

 

باغ پرندگان

 باغ پرندگان

باغ پرندگان

باغ پرندگان

پرندگان آبزی:

در محدوده جنوبی باغ هم پرندگان نام آشنایی هم چون اردک،قوی سیاه و سپید،غاز و . . . .  به چشم میخورند. یکی از زیباترین صحنه هایی که ممکنه اینجا ببینید شنا کردن یک جفت قوی عاشق در کنار هم است.

باغ پرندگان

باغ پرندگان

باغ پرندگان

باغ پرندگان

 باغ پرندگان

باغ پرندگان

طراحی زیبای محوطه باغ پرندگان:

از شاخصه های باغ پرندگان تهران طراحی زیبا و منحصر به فرد محوطه باغ است.مناظر زیبایی که باعث میشود تهرانی ها به پرندگان به خاطر داشتن همچین جایی حسودی کنند.لانه های پرندگان به وسیله چوب و پوشال ایجاد شده اند.

باغ پرندگان

 

محوطه باغ پرندگان را مسیرهای سنگفرش شده که توسط درختان و گل های زیبایی محصور شده است در بر گرفته است.سایه بانهایی از جنس چوب،نی و پوشال ،نیمکت های چوبی با طراحی های متنوع،آلاچیق های چوبی،عدم وجود تیر برق یا تاسیسات اضافی،تابلوهای راهنمای طرح چوب با خط نستعلیق،آبشارهای کوچک و زیبا و طراحی هوشمندانه برکه ها و پل های چوبی آن همه و همه زیبایی هایی است که انسان را لحظاتی از هیاهوهای تهران دور میکند و آرامشی هر چند کوتاه می آفریند.

باغ پرندگان

 

آدرس باغ پرندگان تهران :

مسیر ۱ : خیابان هنگام ، خیابان ۳۵ متری استقلال ، خیابان کوهستان ، باغ پرندگان تهران

مسیر ۲ : بزرگراه شهید بابایی شرق بعد از خروجی هنگام ، لاین کندرو شهرک امید  ، خیابان کوهستان ، باغ پرندگان تهران

زمان بازدید از باغ پرندگان تهران از ساعت ۹ صبح لغایت ۱۸ می باشد.

قیمت بلیط ۴ هزار تومان

آدرس باغ پرندگان تهران
 

 تلفن باغ پرندگان تهران :

۷۷۰۷۵۲۱۵ – ۷۷۰۷۵۲۱۰ – ۷۷۰۷۵۲۱۴

 

 

تخفیف باغ پرندگان تهران 

اگر می خواهید با هزینه کم تر و با تخفیف به باغ پرندگان بروید کافی است وارد سایت تخفیف و خرید گروهی بیستاصد شده. و از تخفیف ۴۰% باغ پرندگان استفاده کنید

 

جهت خرید تخفیف باغ پرندگان ازسایت تخفیف و خرید گروهی ۲۰تا۱۰۰ اینجا کلیک کنید

 

سایت های تخفیف گروهی در ایران

QR Code For: باغ پرندگان تهران

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.