سرخط خبرها

با خواص آلوورا آشنا شویم

امروزه آلوورا از آن دسته گیاهانی شده است که بسیاری از افراد با شناخت خواص آلوورا آن برای درمان و شادابی پوستشان استفاده می کنند. شاید کم و بیش با خواص آلوورا آشنا باشید در این پست قصد داریم خواص شگفت انگیز آلوورا را بیان کنیم.

امروزه در بسیاری از داروخانه ها و عطاری ها برگ های گیاه آلوئه ورا را میبینیم که تبلیغات زیادی برای استفاده از آن می شود.

آلوورا

نام آلوورا در لغت به معنای ماده تلخ درخشان می باشد که از کلمه عربی آلوئه بر گرفته میباشد. نامها والقاب زیادی از قبیل : گیاه درمانگر، گیاه سوختگی ، دکتر گلدنی ، گرزبهشتی را به خود تخصیص داده است .

آلوئه ورا ( آلوورا ) یا صبر زرد گیاهی است علفی و چند ساله با برگ‌های ضخیم، گوشتی و دراز. حاشیه‌ برگ‌های آن کمی پیچ و خم‌دار و دارای تیغ است. گل‌های آن‌ به‌صورت خوشه‌ای زیبا در انتهای محور ساقه گل‌دار و به رنگ سبز مایل به زرد قرار دارند.

صبر زرد از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است و شیرابه آن به مصرف طبی می رسد

Aloe vera یک گیاه بادوام با گلهای زرد است. برگهای سخت آبدار و نیزه ای این گیاه به طول ۲۰ اینچ رشد می کند و طول کل گیاه تا ۴ پا می رسد.

این گیاه بومی آفریقای شمالی است اما در مناطق خشک- گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان، هم به عنوان گیاه زینتی و هم گیاه درمانی کشت می کنند.

از آلوورا در کرمهای مرطوب کنننده پوست و کرمهای التیام دهنده پوستی و بسیاری از کرمهای موضعی استفاده می‌شود.
 آلوورا بعلت داشتن خواص ضد میکروبی در درمان بسیاری از زخمها و جراحتها و سوختگیها- اگزما – تاول– گزیدگی زنبور و نیش حشرات- بریدگی – کوفتگی – آفتاب سوختگی و آکنه موثر است.
به منظور استفاده از ژل Aloe، برگ آنرا به صورت طولی برش دهید و ژل داخل آنرا خارج سازید. سپس آنرا به صورت آزاد روی قسمت آسیب دیده بمالید.

خواص آلوورا عبارت است از : 

گیاه ضد جوش و ضد آکنه است ، برطرف کننده چین و چروک پوست ، شاداب کننده ، برطرف کننده لک و کک و مک ، شفاف کننده ، جوان کننده و آب رسان قوی پوست است.
با رساندن اکسیژن بیشتر به سلول های پوست سبب ترمیم بافت پوست میگردد.
در درمان ترک بین انگشتان پا که یک بیماری قارچی است موثر است.
آلوورا  در درمان دیابت :پژوهش‌ها نشان دادند که قند خون را در انسان کاهش می‌دهد.
یکی از مفیدترین خواص این گیاه کمک به کاهش وزن است. آلوورا در واقع با تحریک متابولسیم موجب می شود که بدن کالری بیشتری بسوزاند. انرژی لازم برای این کار از چربی و کربوهیدرات موجود در بدن به دست می آید. نوشیدن شیره آلوورا  به صورت روزانه با چند بار ورزش در هفته برابری می کند.
مانع از پیری پوست و چروک آن میگردد.
برای معالجه آسم مفید است.
برای رفع ریزش مو ، شیرابه آنرا به سر مالیده و موها را با آن ماساژ دهید.
پوستهایی که در اثر آفتاب ، سوختگی  پیدا کردند را نرم می‌کند.
مبتلایان به بیماری قند می‌توانند با مصرف اآلوئه ورا قند خون خود را کنترل کنند.
آلوئه ورا در معالجه صرع مفید است.
QR Code For: با خواص آلوورا آشنا شویم

درباره ی admin2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.