سرخط خبرها

خواص درمانی سیر

ممکن است خیلی از افراد سیر را به عنوان چاشنی و طعم دهنده غذا بشناسند و خیلی از افراد هم ممکن است به خاطر بوی سیر از خوردن آن خودداری کنند در این پست میخواهیم خواص سیر را برای شما عزیزان بیان کنیم.

 

سیر
سیر

 

یکی از قدیمی ترین گیاهان مورد مصرف غذایی و دارویی گیاه سیر است.

قدیمی ترین اسناد به جای مانده در مورد سیر مربوط به کتیبه های سومریان است که از ۲۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح به جای مانده است.
همچنین یکی از مهمترین داروهای مصر باستان است که حداقل ۲۲ خاصیت درمانی برای آن قائل بوده اند و در پاپیروس های به جای مانده از ۱۵۵۰ سال قبل از میلاد مسیح ثبت شده است.

ترکیبات سولفور شامل آلیسین، ظاهرات ترکیبات فعالی در ریشه پیاز گیاه آن است. مطالعات نشان دهنده تاثیرات مهم اما علائم کاهش دهنده چربی و فعالیت ضد پلاکتی هستند. معمولا اثرات جانبی مصرف آن خفیف و غیر متداول است.

سیر ظاهرا تاثیری بر متابولیسم داروها ندارد، اما بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد استفاده می‌کنند، باید در مصرف سیر احتیاط کنند.

سیر یک گیاه علفی دوساله و چند ساله است که از خواص دارویی زیادی برخوردار است از جمله مهمترین آنها تاثیر این گیاه در رفع گرفتگی عضلانی است و برای پیشگیری و درمان انواع مختلفی از بیماری ها استفاده می گردد. در کاهش فشار خون  و  افزایش گلبول سفید خون موثر است. فشار خون بالا را پایین آورده و فشار خون پایین را معتدل می کند.

بعضی از افراد  برای پیشگیری از سرطان کولون، سرطان معده، سرطان سینه، سرطان پروستات و سرطان ریه استفاده می نمایند. همچنین از سیر برای درمان سرطان پروستات و مثانه نیز استفاده می گردد. همچنین از سیر برای درمان پروستات بزرگ شده استفاده می کنند.

از جمله مهمترین خواص سیر :

– سرماخوردگی را درمان می‌کند

– سطح کلسترول را کاهش می‌دهد

– مقاومت بدن را بالا می‌برد

– کاهش فشارخون بالا با مصرف سیر کهنه

 

-۱۴۰۰ سال پیش‎ ‎رسول گرامی اسلام فرموده اند : « کل الثوم فان فیها شفاء من سبعین داء لایقرب‎ ‎المسجد »؛ ‏یعنی« سیر بخورید، زیرا هفتاد نوع بیماری را شفا می دهد، ولی در حالیکه سیر‎ ‎خورده اید به مسجد (و اماکن عمومی) نروید.» .(به علت بوی بد دهان)
رسول اکرم (ص) : «سیر شفای هفتاد بیماری است» سیر*در تقویت بنیه و جلو گیری از تصلب شرایین و پائین کشیدن فشار خون دوائی کامل و کافیست.سیر*جریان خون را در رگها تنظیم میکند و خون را صاف میکند.
سیر*از پیریهای زود رس که نتیجه فساد خون است و رماتیسم و بواسیر،این گیاه سودمند اثری شفا بخش دارد.
سیر*این بیماریها را علاج میکند یا دست کم تخفیف میدهد:« سل ریوی،آنفلونزا،نفس تنگی،زخم معده، عفونت روده ها دیفتری، کدورت رنگ پوست،التهابات معدی».

امام صادق(ع):*در سیزده قرن پیش در مورد خواص سیر دستور های طبی فرموده که با عقیده دانشمندان فن پزشکی در این عصر تطبیق میشود.و نیز امام فرموده «بوسیله سیر دردهای خود را درمان کنید».

QR Code For: خواص درمانی سیر

درباره ی admin2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.