سرخط خبرها

در دیدار اول چگونه باشیم؟

مردم فقط در چند ثانیه اول پی میبرند شما کی هستید. این تصویر شما در ذهنشان حک میشود و بعد ها به سختی میتوانید آنرا تغییر دهید؛ پس بهتر است همان تصویری در ذهنشان باقی بگذارید که میخواهید.

برخورد اول قدرتمند ترین المان هر رابطه ای است. با هر کسی که برای بار اول ملاقات کنید و بخواهید رابطه بلند مدتی داشته باشید بهتر است آگاه باشید که فقط چند ثانیه (یا کمتر) زمان میبرد تا فرد مورد نظر در مورد شما قضاوت کند و تصویری از شما در ذهنش به وجود آورد: شما فرد قابل اطمینانی هستید؟ عصبی هستید؟ دوست داشتنی هستید؟ یا …

این صفات نام برده و خیلی صفات دیگر همانند برچسب هایی هستند که هر روز با خودمان حمل میکنیم و درست هنگامی که با فردی ملاقات میکنیم در برخورد اول چند تا ازین برچسب ها را سریعا بر روی خودمان میچسبانیم !

در دنیای امروزی ,ما روزانه باید با افراد بیشتری سروکار داشته باشیم زیرا ۸۰% موفقیت ما در زندگی مان به افرادی بستگی دارد که با آنها معاشرت میکنیم, حالا چه کاری ,چه دوستی. شما اگر نتوانید برچسب قابل اطمینان را بر روی خود هنگام ملاقات با مشتری بزنید, اولین چیزی که مشتری از شما خواهد دیدیک فرد غیرقابل اطمینان خواهد بود و یا اگر در نظر سرمایه گذارتان نتوانید برچسب یک فرد با پشتکار قوی و یک رهبر را بر روی خود بچسبانید بدون شک درخواست شما نزد ایشان رد خواهد شد. پس راه حل چیست؟

ما باید آگاه باشیم که چه تاثیری میخواهیم بر فرد مورد نظر بگذاریم, چه تصویری از ما در ذهنش شکل گیرد و باید یاد بگیریم چه کارهای, چطور و کی انجام دهیم ؟

اغلب افراد در مورد موفقیت شان در دیدار اول بسیار نگرانند و اکثرا به موفقیت فکر نمی کنند و اغلب نگران این موضوع هستند که پس از این همه تلاش برای یافتن شخصی برای دوستی موفق به ادامه رابطه پس از اولین دیدار نباشند. چرا این گونه افکار منفی به ذهن ما خطور می کند؟ امیدوارم خواندن سطور زیر به شما کمک کند که بر این احساس غلبه کنید.

میشه وقتی که می‏خواهیم با یک فرد جدید یا دوستی که از طریق اینترنت با وی آشنا شده‏ایم برای اولین بار قرار ملاقات حضوری بگذاریم، بیشتر از اوقات دیگر به سر و وضع خود می‏رسیم. این قضیه در مراسم پیش از ازدواج و جلسۀ اول خواستگاری بیشتر مشهود است. همچنین در مورد استادان و معلمانی که برای اولین در کلاسها حاضر می‏شوند و تمام تلاششان در این است که با همان برخورد اول نظر دانشجویان و دانش‏آموزان را به خود جلب نمایند.

برخورد اول در برقراری دوستی‏ها و ارتباطات بسیار موثر بوده و نقش اساسی در پایداری ارتباط دارد. بسیاری از ما این قضیه را زیاد مهم تلقی نکرده و گاهی اوقات در همان برخورد اول تاثیر منفی بر روی مخاطب خود گذاشته و باعث می‏شویم که وی برای آخرین بار با ما ملاقات حضوری داشته باشد.

در دیدار اول چگونه باشیم؟

اولین قرار ملاقات می تواند ادامه یافتن یا نیافتن یک رابطه را تعیین کند، بنابراین مهم است که خانم ها بدانند راه های فراری دادن یک مرد به اندازه راه های جذب او اهمیت دارند. 

چه کنیم تا برخورد اول باعث برقراری پیوند مستحکم ارتباط شود؟

راههای زیادی وجود دارد که هر کسی بر اساس تجربیات خودش آنها را در نظر دارد اما چند راه اساسی هست که برای همه موثر واقع شده و تابحال امتحان خود را پس داده است.

از آن جمله می‏توان به موارد زیر اشاره نمود :

– باید همیشه با خود گمان کنیم که مخاطب ما فردی محترم، با ادب، با شخصیت و دارای سجایای اخلاقی است. یعنی این پیش برداشت را از شخصیت مخاطب خود داشته باشیم زیرا خودبخود باعث سوق دادن رفتار ما به سمت احترام به فرد مقابل می‏شود.

 

منتظر نگذارید

وقت مخاطب را محترم شمردن و دقیقا سر وقت در محل قرار حاضر شدن
خانم‌ها در بین خودشان می‌گویند: اگر او چند دقیقه منتظر بماند ارزش من را بیشتر حس خواهد کرد. اما این درست نیست. باور کنید که در قرار اول هر دقیقه انتظار کشیدن می‌تواند مرگبار باشد و باعث عصبانیت و ناراحتی طرف مقابل شما شود و در نتیجه آن جو مناسب چنین جلسه‌ای را بر هم بزند.

اگر شما بنشینید و انتظار آمدن طرف مقابل‌تان را بکشید، چه حسی خواهید داشت؟ قطعا خوشحال نخواهید بود. یادتان باشد اگر دیر کنید می‌تواند به این معنا باشد که برای طرف مقابل ارزشی قائل نیستید، برای همین حساب همه زمان‌ها را بکنید و از جمله حاضر شدن، ترافیک و مشکلات احتمالی را بکنید تا دیر به قرارتان نرسید.

 

پیام لباس‌ها را جدی بگیرید

داشتن وضع ظاهری آراسته و مرتب و منظم (بسته به سلیقۀ هر فرد : اسپرت یا کلاسیک)
به این شعارها که او باید درون من را بشناسد نه ظاهرم را، کسی نباید بر اساس دیده هایش قضاوت کند یا لباس تعیین کننده شخصیت نیست، توجهی نکنید. در چنین دیداری، اولین تاثیری که روی طرف مقابل‌تان می‌گذارید با لباس‌های‌تان است. اگر لباس‌های نامناسبی بپوشید از همان لحظه اول تاثیر نامناسبی روی طرف مقابل‌تان می‌گذارید. منظور از بد پوشیدن هم نامناسب پوشیدن است و هم خارج از عرف پوشیدن. همانقدر که رفتن به چنین قراری با کفش پاشنه ۱۰ سانتی و مانتوی براق مجلسی اشتباه است، رفتن با لباس و کفش مخصوص کوهنوردی هم تاثیر بدی خواهد گذاشت. راحت و آراسته و ساده لباس بپوشید و حتما متانت و سنگینی خود را در آرایش و پوشش حفظ کنید. این قاعده هم برای آقایان و هم برای خانم ها صدق می کند.

 

معجزه تشکر

تشکر خشک و خالی هرگز

یک تکنیک ساده و خوشایند که باعث می شود دیگران بفهمند شما یک گفت و گو کننده ماهر هستید و می توانید آن را برای هر آدمی که در زندگی تان هست استفاده کنید این است که هرگز عبارت ممنوم را خشک و خالی به کار نبرید. برای هر چیزی که می خواهید تشکر کنید. دلیلش را هم بگویید و تبدیل کنید به ممنوم به خاطر 

تشکر کردن نشانه توجه و احترام گذاشتن شما به طرف مقابل‌تان است. شما باید از احترام و توجهی که به شما می‌شود قدردان باشید و این قدردانی را نشان دهید. یک تشکر در مورد پرداخت صورت‌حساب، رساندن شما به منزل یا وقتی که برای این جلسه گذاشته اید، می‌تواند به طرف مقابل شما نشان دهد که شما فردی مودب و نکته‌سنج هستید که به جزئیات دقت می‌کنید. بهتر است خانم ها از ناهار، شام یا قهوه ای که با هم صرف کرده اند یا زمانی که آقا برای رساندن خانم تا منزل صرف کرده تشکر کنند و آقایان از وقتی که خانم برای این دیدار گذاشته، اجازه ای که برای این آشنایی داده یا زحمتی که کشیده و تا محل قرار آمده است. البته تشکر را از حد نگذرانید که تعارف های زیاد طرف مقابل تان را کلافه خواهد کرد.

 

بیشتر بشنوید تا حرف بزنید

رعایت اصل “من شنوندۀ خوبی هستم”
یادتان باشد، مهم‌تر از خوب حرف زدن خوب شنیدن است. قطعا اگر در همان برخورد اول به طرف مقابل‌تان نشان دهید که خوب و با دقت به حرف‌هایش گوش می‌دهید تاثیر بسیار زیادی روی او گذاشته‌اید. اگر در زمان حرف زدن، او سۆالی برای‌تان پیش‌ آمد در فواصلی که او مکث می‌کند یا منتظر واکنش شماست سۆالات خودتان را بپرسید. یادتان باشد یکی، دو بار قطع کردن حرف‌های او اشکالی ندارد اما خواستگارتان قطعا از اینکه هر دقیقه حرف‌های او را قطع کنید خوشحال نخواهد شد.

 در دیدار اول چگونه باشیم؟

نکتۀ مهم : زبان اعضای بدن

در اینکه بدن ما خودبخود با مخاطب صحبت می‏کند شکی نیست اما چه کنیم تا بدنمان حرفهای خوبی به مخاطب بزند؟ 

حرکات زیاد دست، متقاطع کردن پاها، تکان دادن زیاد سر چه به معنی موافقت و چه مخالفت، بازی کردن با انگشتان، بازی کردن با اعضا و جوارح دیگر بدن، بازی با لباسها از جمله دکمه‏ها و یقه، حرکات زیاد صندلی، صندلی را تا نیمه بلند کردن، لم دادن زیاد، صاف نشستن شدید، به یک نقطه خیره شدن، سیگار کشیدن، بینی را با دستمال گرفتن و بسیاری موارد دیگر، همه و همه تاثیرات منفی و در نتیجه برداشت منفی مخاطب را بدنبال خواهد داشت.

بلند شدن و ایستادن کامل در مقابل مخاطب نیز یکی دیگر از زبان اعضای بدن است (البته در ایران و برخی کشورهای آسیایی).

 

ناخن‏ها و دندان‏ها با مخاطب حرف می‏زنند

ناخنهای زیبا، اصلاح شده، تمیز و سوهان شده (برای خانمها) و دورگیری شده (برای آقایان) تاثیر بسیار ژرفی در دیدار اول دارد.

شخصی که دارای ناخنهای بلند یا کثیف و چه بسا هر دو باشد، در همان لحظۀ اول باعث چندش مخاطب خود شده و وی را از خود طرد می‏‏نماید. تمیز کردن زیر ناخنها در حین صحبت، بازی با آنها و … نیز باعث برداشت منفی مخاطب می‏شود.

ناخنهای پا نیز بسیار تاثیرگذار است. با خود تصور کنید فردی با صندل یا دمپایی و ناخنهایی با کمی سیاهی در زیر آنها و بخصوص کمی بلند. واقعا چندش آور است.

ضمنا ناخنهای لاک خورده با رنگهای عجیب و غریب نیز به نظر من عامل جذب مخاطب نخواهد بود.

در مورد دندانها، به همان اندازه که ناخنها مهم هستند، دوبرابر آن دندانها تاثیرگذارند. نیاز به توضیح اضافی نیست اما دندانهایی سفید را در مقابل دندانهایی زرد با قطعاتی غذا مقایسه کنید.


لبخند اختصاصی غرق کننده

همچنین داشتن یک لبخند ملیح بر لبها می‏تواند تا ۷ برابر بیشتر از حالت معمولی باعث جذب مخاطب شود.

تا چشم تان به کسی افتاد فورا به او لبخند نزنید اگر به همه آدم ها یک جور لبخند بزنید ارزشش را از دست می دهد. وقتی با عده ای از آدم ها سلام و احوالپرسی می کنید به هر کدام از آن ها یک لبخند خاص و متفاوت با بقیه بزنید. بگذارید لبخندتان نگاه حضار را به خود جلب کند. اگر فردی در آن جمع از بقیه برای شما مهم تر است یک لبخند غرق کننده مخصوص برای او نگه دارید تا دیگران متوجه شوند که آن شخص برای شما با بقیه فرق می کند.

قرار در اتومبیل است؟ اتومبیل بخشی از لباس ماست!

نظافت ظاهری اتومبیل بسیار مهم است. اگر قرارمان در داخل اتومبیل شخصی است و یا اینکه می‏خواهیم در اتومبیل با هم صحبت کرده و با مخاطب خود در داخل شهر گشتی بزنیم، الزامی است که اتومبیل خود را و بخصوص داشبورد و صندلی‏های انرا کاملا تمیز کرده و از خوشبوکننده استفاده کنیم. در صورتیکه در زیر پاها آشغال یا پوست میوه ریخته است، آنها را جمع کنیم (با توجه به اینکه ما هرگز آشغالها را از اتومبیل خود بیرون نمی‏ریزیم) و نیز در صورتیکه اتومبیل سیستم تهویۀ مطبوع دارد، آنرا در دمای متعادل تنظیم نموده و شیشه‏ها را ترجیحا بالا دهیم تا صحبتهای مخاطب خود را بهتر بشنویم و او نیز همچنین.

 

خوشبو باشیم، اما زننده نباشیم

برخی از افراد خیال می‏کنند که خوشبو بودن یعنی خالی کردن یک شیشه عطر بر روی لباس که این امر خود باعث نوعی برداشت نامناسب مخاطب از ما می‏شود. استفاده از عطر و ادکلن بسیار خوب است اما به اندازه. برای مثال یک لحظه فشردن دکمۀ فشاری عطر بیک برای ۲ ساعت کافی است. همچنین استفاده از مام (در صورتیکه تعریقمان زیاد است) خوب است. ضمنا دقت شود که خانمها اکثرا به بوهای گرم علاقمند بوده و آقایان به بوهای سرد.

 

کلمات تکراری = خستگی مخاطب

گفتن کلماتی تکراری (تکه کلام)  به صورت اتوماتیک وار اشتباه است از جمله “به قول معروف – مثلا – فهمیدی؟ – متوجهی؟ – نگا کن – بروبابا – چیه – چی شده؟  و … ” که این کلمات علاوه بر بی‏ احترامی گاه به گاه به مخاطب، وی را خسته می‏کند.

 

هرکه هستیم باشیم، برخورد اول مهم است

این مهم نیست که ما چه کاره هستیم یا وضع مالی ما چطور است و یا اینکه خانۀ ما کجاست و خانوادۀ ما کیستند. مهم فقط برخورد اول است که می‏تواند یک فرد با موقعیت اجتماعی معمولی را بسیار بالاتر از آنچه که هست جلوه دهد.

یک ضرب المثل به زبان انگلیسی می‏‏گوید : You never get a second chance to make a first impression به این معنا که “شما هرگز شانس دیدار اول را برای دومین بار بدست نخواهید آورد”. 

 

مهم تویی

چرا شما چنین کلمه قدرتمندی است؟ شنیدن هیچ کلمه سه حرفی در دنیا به اندازه کلمه شما توجه دیگران را به خود جلب نمی کند. گذاشتن این کلمه در اول صحبت های تان بهتر جواب می دهد. هرجا که مناسب و بجاست جمله خود را با این ضمیر شروع کنید که نشانه سلامت عقل شماست. با این کار واکنش مثبت تری دریافت می کنید و دکمه غرور آن ها را فشار می دهید.

بذله گویی؛ بهترین پاسخ

شوخی نکردن زیاد اما شوخ طبع بودن به اندازه

بی شک هر کدام از ما در طول زندگی روزمره خویش در شرایطی قرار می گیریم که ممکن است کنترل اعصاب و روان و رفتارمان را از دست بدهیم و به گونه ای غیرطبیعی عمل کنیم در بسیاری از موارد گفتار نغز و بذله گویی بهترین پاسخ به شرایط ناگوار است. پس اگر می خواهید توی چشم بیایید دنبال یک نقل قول جالب بگردید آن را بامزه کنید و آب و تاب بدهید و از همه مهم تر حواس تان باشد که بجا باشد و به شرایطی که در آن هستید، بخورد.

– قرار و نگرانی هرگز نمی توانند حاصل خوبی برای شما داشته باشند. نگرانی در مورد نتیجه یک دیدار می تواند همه چیز را به راحتی خراب کند و موفقیت شما را تحت تاثیر قرار بده . چرا نگرانید؟آیا فکر می کنید شما تنها کسی هستید که می خواهید به ملاقات شخصی از جنس مخالف بروید؟ چه چیزی قرار است اتفاق بیافتد؟ آیا قرار است چیزی رو از دست بدهید؟ خیر .قرار نیست آسمان به زمین بیافتد.

 دیدار اول

– قرار و اعتماد به نفس مساوی است با موفقیت. آیا شما فرد موفقی در زندگیتان نبوده اید؟ احساس می کنید فرد جالبی نیستید؟ آیا با هوش نیستید؟ جذاب نیستید؟ آیا توانائی شاد کردن افراد رو ندارید؟ اگر حداقل یکی از خصوصیات بالا را دارید چرا احساس نگرانی می کنید.بگذارید شریکتون (کسی که قرار او را ملاقات کنید) نگران باشد. شما تنها برنده این بازی هستید.داشتن اعتماد به نفس می تواند شرایط رو به نفع شما تغییر بدهد.

 

– قرار و دوستی نیاز به ارتباط صادقانه دارد.چرا فکر می کنید باید کاری رو انجام بدهید که نمی توانید؟ چرا به دروغ گفتن و دروغ رفتار کردن فکر می کنید؟در مورد رفتار و گفتارتان صادق باشید. بگونه ای صحبت کنید و رفتار کنید , گوئی با بهترین و صمیمی ترین دوستتان صحبت می کنید.

 

– قرار و دوستی نیاز به دلربائی و گیرائی دارد. اینها همان فاکتور هائی هستند که باعث میشوند یک شخص جذاب به نظر برسد. خودتان را به صورتی که هستید , خواستنی و مطلوب نشان دهید. حرکات شما می تواند باعث جذابیت بیشتر تان بشود.

آرام حرکت کنید.

زمانیکه می خواهید ژست های مختلفی به خود بگیرید , باید سعی کنید این کار را با آرامش تمام انجام دهید.

به آرامی صحبت کنید

و به آرامی چشمک بزنید. با این کار اطمینان خاطر و آرامش خود را به شخص مقابل منتقل می کنید.

 

 

در اولین دیدار مسائلی هست که نباید راجع به آنها صحبت کنید و‌‌‌ یا اعمال و کارهای هست که نباید آنها را انجام دهید : 


-در اولین دیدار راجع به حالات روحی خود هرگز صحبت نکنید :

زیرا با این تعاریف ، مخاطب خود را خسته می‌کنید ، و باعث می‌شوید که او از شما دوری کند و مایل به این باشد که این دیدار و این گفتگو را هر چه زودتر به پایان برساند وپس در اولین ملاقات خود تا می‌توانید از این صحبت‌‌ها پرهیز کنید .

 

– از گذشته خود و طرفتان چیزی نگویید

خانم ها معمولاً در اولین قرار ملاقات راجع به گذشته خود زیاد صحبت می کنند و اطلاعاتی را به طرف مقابل منتقل می کنند که می تواند به آینده رابطه ضرر بزند. تا جایی که ممکن است در مورد روابط گذشته خود صحبت نکنید و راجع به گذشته طرفتان هم نپرسید.
 از گذشته خود و از اتفاقات منفی که در زندگی تان رخ داده و از تجربه‌‌های تلخی که احتمالا در دوستی‌‌های گذشته تان داشته اید و از گفتن مسائلی از این قبیل بپرهیزید . دلیلی ندارد که بخواهید زندگی گذشته تان را برای کسی تعریف کنید و‌‌‌ یا اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید برای هر شخصی این راز‌‌ها را عنوان نکنید زیرا هر کسی قابل اعتماد نیست و ممکن است در آینده با همین تعاریف تان برعلیه شما شوند و بعدها از شما انتقاد کنند .– در زندگی طرف مقابلتان زیاد کندوکاو نکنید و در پی این نباشید که اطلاعات زیادی از زندگی او در جلسه‌‌‌ی اول بدست بیاورید . زیرا این کار باعث می‌شود که این دیدار اولین و آخرین دیدار او با شما باشد.
-کاملا عادی رفتار کنید سعی نکنید به موضوع‌‌هایی که خنده دار نیستند و او تعریف می‌کند برای اینکه او را ناراحت نکنید بخندید ، اگر چیزی را متوجه نشدید و درست نشنیده اید ، جواب ندهید . و الکی نخندید .
▪ قانون پنجم : هیچ گاه در جلسه‌‌‌ی اول ، اجازه ندهید که روابطتان بیشتر از‌‌‌یک دست دادن معمولی فراتر رود ، به او اجازه ندهید شما را ببوسد و‌‌‌ یا در آغوش بگیرد.

 

– هرگز نپرسید شغلت چیست؟

یک علامت که نشان می دهد شما برای خودتان کسی هستید این است که هیچ وقت به عمد این سوال را از طرف مقابل تان نپرسید که شغلت چیست؟ چون شما بالاخره با هم صحبتی جواب ای نسوال را پیدا می کنید. فاقیده نپرسیدن این سوال این است که یخ آدم ها را باز و طرف را متقاعد می کند که تو به خاطر خودش از هم صحبتی لذت می بری نه به خاطر شغلش.

-فورا نگویید: من هم همین طور!

هر وقت وجه مشترکی با کسی دارید یا کسی از علاقه اش حرف می زند که با شما مشترک است بگذارید از صحبت کردن با شما لذت ببرد و هیچ وقت بین صحبت هایش نگویید من هم همین طور. هر قدر که دیرتر این مسئله را رو کنید او بیشتر شوکه می شود و تحت تاثیر قرار می گیرد. با این کار در نظر او یک آدم باکلاس و با اعتماد به نفس می آیید نه یک آدم ضعیف که دوست دارد زود با غریبه ها دوست شود.

به هیچ عنوان در اولین ملاقات (و حتی الامکان سه یا چهار ملاقات بعدی) در مورد ازدواج یا بچه صحبت نکنید. هیچ اشکالی ندارد اگر راجع به آینده رابطه صحبت کنید و حتی اشتیاق نشان بدهید، ولی نباید این طور به نظر برسد که در اولین ملاقات عاشق شده اید. هرگز خود را در ملاقات اول شیفته و مجذوب نشان ندهید (مگر اینکه بخواهید دیگر هرگز او را نبینید!).

 

کلیشه ای حرف نزنید

یکی از سریع ترین راه ها برای اینکه یک آدم بزرگ فکر کند شما یک کودن هستید این است که از کلیشه استفاده کنید. پس حواس تان جمع باشد وقتی با آدم های مهم صحبت می کنید هیچ حمله یا عبارت کلیشه ای به کار نبرید.

حتی اشاره کوچک هم به کلیشه ها نکنید چون در نظر آن ها آدم کودنی به نظر خواهید آمد. به جای استفاده از کلیشه از جمله ای هوشمندانه استفاده کنید.

 به موبایلتان ور نروید / موبایلتان را خاموش کنید

 هیچ چیز به اندازه این کار بی حوصلگی با بی علاقگی شما را به موضوع صحبت نشان نمی دهد. در اولین ملاقات تلفن همراهتان را در حالت بی صدا قرار بدهید و حتی الامکان آن را از کیفتان خارج نکنید. سعی کنید پیامک دادن یا چک کردن صفحه فیس بوکتان را به زمان دیگری محول کنید!

 

-زیاد صحبت نکنید ! حتی اگر موضوع جذاب و جالبی برای تعریف کردن دارید.

به طرف مقابل هم اجازه صحبت دهید.

-سعی کنید در مکالمات خود تعادل را حفظ کنید و پرحرفی نکنید. اجازه بدهید طرفتان هم فرصت حرف زدن داشته باشد. ضمناً، لازم نیست در اولین ملاقات از کلمه “من” بیش از حد لازم استفاده کنید و همه اطلاعات مربوط به زندگی، شغل، تحصیلات و خانواده تان را بیان کنید!

 

رعایت موارد زیر هم در دیدار اول مهم است :

– رعایت نظافت شخصی و مرتب بودن سر و وضع
– صحبت کردن اصولی و بدون من من کردن
– دست دادن در حد استاندارد، رعایت فاصلۀ مناسب، عدم روبوسی در هر شرایطی (وجود آنفلوآنزا، عدم وجود آنفلوآنزا)
– کنار گذاشتن تعارفات غیرمعقول
– دعوت از مخاطب جهت صرف یک نوشیدنی یا نهار و شام (با هزینۀ خودمان)
– عدم توجه به اشتباهات لپی فرد مقابل
– جدی نبودن زیاد اما کمی محکم بودن

– ارائۀ اخبار جدید به مخاطب خوب است اما ارائۀ راه حل برای مشکلات مخاطب تا قبل از پرسیدن نظر ما کار درستی نیست.
– از بوسیدن و در برخی موارد لمس کردن کودک دیگران جلوگیری اکید شود.
– از نظر دادن در مورد جزئیات ظاهر مخاطب جلوگیری شود.
– سلام و احوالپرسی گرم بسیار مفید است.

-در انتخاب غذا دقت کنید گران ترین یا ارزان ترین غذا را سفارش ندهید(به خصوص اگر پول شما را طرفتان می پردازد).

آداب معاشرت و ادب را رعایت کنید. اگر به رستوران رفته اید و او پول شام را حساب می کند، حتماً تشکر کنید. با خدمه رستوران کاملاً مودبانه برخورد کنید، آداب غذا خوردن را رعایت کنید و در همه مراحل این ملاقات مهم مراقب رفتارتان باشید!

– طرز زندگی و توقعات انسان ها در طول زمان عوض شده است. اگرچه هنوز مردهایی وجود دارند که اصرار دارند هزینه شام را بپردازند، ولی اکثر آنها انتظار دارند که لااقل پیشنهاد پرداخت پول را از طرفشان بشنوند. اجازه ندهید طرفتان احساس کند که رابطه ای را شروع کرده که می تواند جیبش را خالی کند!

 

در آخر این گونه قرار ها می تواند به راحتی با موفقیت همراه باشد اگر و فقط اگر نگرانی را کنار بگذارید.

مراقب باشیم گول برخورد اولی‏ها را نخوریم.

 

QR Code For: در دیدار اول چگونه باشیم؟

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.