سرخط خبرها

دسته گل خواستگاری

در این پست به نکات کلیدی برای خرید دسته گل خواستگاری اشاره شده است اگر دارید میرید خواستگاری یا خواهید رفت لطفا توجه بفرمائید!

همواره گل رز نسبت به بقیه گلها استقبال بیشتری می شود به همین دلیل اکثر مغازه های گل فروشی معمولا گل رز در نوع و رنگ های مختلفی دارند . همیشه از قدیم گفتند اگر خواستار به دست آوردن دل خانم خود هستید بهترین هدیه برای او گل و چه بهتر دسته گل باشد .

دسته گل خواستگاری
دسته گل خواستگاری

آیا می‌دانید گل‌هایی که برای هدیه می‌خرید نیز ترتیبی دارند؟ یک شاخه، سه شاخه، پنج، هفت و… تعداد شاخه‌های گل باید فرد باشد. از نظر گل‌آرایی نیز تعداد گل فرد در گلدان زیباتر قرار می‌گیرد، فقط گل رز است که از این قاعده به دور می‌ماند. گل رز را می‌توانید شش، نه یا دوازده شاخه بخرید.

برای موقعیت‌های استثنایی مثل سالگرد ازدواج، سالروز تولد و… می‌توان تعداد شاخه‌ها را به شماره تعداد سال‌های ازدواج یا سنین عمر انتخاب کرد.

برای شما دسته گل هدیه آورده‌اند، لازم است پس از تشکر، آن را در حضور آورنده گل در گلدان آب قرار دهید. این نهایت بی‌توجهی است که دسته گل روی میز یا مبل پلاسیده شود.

فراموش نکنید کاغذ و روبان دسته گل برای زیبایی هدیه، به گل بسته شده است. آنها را بدون کاغذ و روبان در گلدان بگذارید تا گل‌ها فرصت داشته باشند، زیبایی‌شان را بهتر شکوفا کنند.

دسته گل خواستگاری
دسته گل خواستگاری

اگر در یک مهمانی رسمی با خودتان گل می‌برید، گل‌ها را به مستخدم یا کسی که در را به روی شما باز می‌کند، بدهید و با دست خالی وارد شوید. کارت شما روی دسته گل، معرف شما خواهد بود اگر سبد بزرگ گل سفارش داده‌اید، آن را ساعتی قبل از ورود خودتان بفرستید.

می خواهیم از مرحله بسیار شیرین و هیجان انگیز اولین جلسه خواستگاری صحبت کنیم. … اول از آقاپسرها، یعنی آقادامادها شروع می کنیم که در این موقع به حضور یک خواهر زرنگ و چابک برای انجام هماهنگی های لازم با خانواده عروس نیاز دارند.

راستی طرح شما برای اولین جلسه خواستگاری چیست؟ منظورم این است که می خواهید با گل بروید یا بدون گل و خودتان نقش گل را ایفا خواهید کرد؟

دسته گل خواستگاری
دسته گل خواستگاری

گل ببرید یا نبرید؛ مسئله این است!

ما دیدگاه نویسنده کتاب «در پیچ و خم خواستگاری» یعنی خانم «سیده بتول حسن پور» را برای شما بازگو می کنیم، تصمیم با خودتان.

وی می نویسد: «خانواده پسر با توجه به شناختی که از شرایط فرهنگی و اجتماعی خانواده دختر دارند ممکن است در جلسه اول خواستگاری با خود گل ببرند یا نبرند. اگر خانواده پسر نمی دانند که در جلسه اول باید گل ببرند یا نه، بهتر است این کار را به دو دلیل انجام دهند: اول این که اگر خانواده دختر انتظار آوردن گل را داشته باشند ولی چنین کاری انجام نشود ممکن است آن را به حساب بی احترامی یا دست کم گرفتن خود بگذارند.

دوم این که در هر شرایط فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی اگر در اولین جلسه گل برده شود اثر روانی خوبی روی خانواده دختر خواهد داشت (حتی اگر خواستگاری به سرانجام نرسد.)»

گل، چه رنگش خوبه؟

وقتی تصمیم گرفتید از حجم جیب، کیف یا حساب بانکی تان کم بکنید و از گل فروش محله تان یا محله دخترخانم گل بخرید؛ هر گلی با هر رنگی که دوست داشتید، نخرید.

در کتاب یاد شده آمده است: « بهتر است گل صورتی رنگ (علامت حیات و زندگی)، از یک نوع و به تعداد فرد باشد تا دسته گل زیباتری درست شود.»

در ضمن حواستان باشد از باغچه منزل یا همسایه یا … گل نچینید. حسن پور در این باره نوشته است: «مواردی پیش آمده که خانواده پسر از گل های باغچه منزل استفاده کرده اند. امکان دارد خانواده دختر چنین کاری را حمل بر بی احترامی کنند. حتی اگر قرار است از گل های باغچه منزل استفاده شود، باید همراه با چند گل دیگر در گل فروشی به صورت دسته گلی زیبا تزیین و سپس برده شود.»

وی به خانواده دختر هم توصیه می کند: « خوب است خانواده عروس وقتی گل را دریافت می کنند آن را در یک گلدان بگذارند و در همان اتاقی که خانواده پسر پذیرایی می شوند، در معرض دید آنان قرار دهند.»

دسته گل خواستگاری
دسته گل خواستگاری

چه کسی بیاید، چه کسی نیاید؟!

خاله بیاید یا عمه؟ کدام خواهرتان در مراسم حضور پیدا کند؟ تکلیف مادربزرگ چیست؟ اگر همسر برادر بزرگ تر بیاید، همسر برادر کوچک تر شاید ناراحت بشود و …

کاملا درکتان می کنیم، ولی دقت کنید که حتما تصمیم عاقلانه ای بگیرید چون رفتارها و کیفیت حضور در اولین جلسهخواستگاری بسیار مهم است. در کتاب مورد بحث در این باره گفته می شود: «در کشور ما رسم است در نوبت اول، خانم ها که معمولا مادر پسر عضو اصلی آن هاست همراه با یک یا دو دخترش، خاله داماد یا یکی از خانم هایی که احتمالا بزرگ تر فامیل است در مجلس خواستگاری حاضر می شوند.

بعضی مادران نیز همراهی یک خانمی را که روابط نزدیکی با خانواده عروس دارد، ترجیح می دهند. بهتر است خانم هایی که به خواستگاری می روند از بردن عروس های خانواده، دخترخانم های مجرد کم سن و سال و بچه ها خودداری کنند؛ چرا که معمولا عروس های خانواده ابتدا به مقایسه خودشان با دخترخانم که احتمالا در آینده «جاری» آن ها می شود، می پردازند و این موضوع ممکن است در ارزیابی آن ها از شرایط عروس تاثیر بگذارد. دخترخانم های مجرد کم سن و سال قدرت تجزیه و تحلیل کامل فضای خواستگاری را ندارند.

دسته گل خواستگاری
دسته گل خواستگاری

بچه های کوچک نیز ممکن است عملی انجام دهند یا حرفی نابجا را در شرایط نامناسبی بزنند که مشکل ساز شود. گاهی در برخی خانواده ها به دلیل آشنایی و رفت و آمدی که از قبل داشته اند یا به دلیل داشتن نسبت فامیلی، در همان نوبت اول،پدر و پسر هم همراه مادر می روند.»در شماره بعد درباره لباس مناسب خواستگاری و راه هایی برای کاهش اضطراب خواهیم نوشت. عروس خانم ها هم منتظر باشند تا به آن ها بگوییم وقتی خواستگارها زنگ خانه را به صدا در آوردند، آن ها کی در را باز کنند!

QR Code For: دسته گل خواستگاری

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.