سرخط خبرها

راه های طبیعی سفید کردن دندان

راه های طبیعی سفید کردن دندان

عمدتا از دست دادن رنگ دندانها به دلیل مصرف نوشیدنی ها مانند چای و قهوه است. افرادی که عادت به سیگار کشیدن دارند بیشتر اسیب پذیرن به تغییر رنگ دندانها . این عمدتا به دلیل محتوای نیکوتین موجود در تنباکو هست که باعث تغییر رنگ دندانها است…

در واقع بدست اوردن دندانهای سفیدتر چندان مشکل نیست . به این دلیل که داروهای خانگی وجود دارد که بدون هزینه به شما کمک خواهد کرد دندانهای خود را سفید نگه دارید.

 

همه آنچه که برای سفید کردن دندانهایتان نیاز دارید محصولات خانگی ساده ای هستند که بسادگی یافت می شوند.

پولی که با دست خود بسختی بدست آورده اید را صرف خرید سفید کننده های گوناگون از داروخانه نکنید! میتوانید بصورت کاملاً رایگان همان نتایج را در خانه حاصل نمایید! پول خود در کلینیکهای گرانقیمت برای سفید کردن دندانهایتان خرج نکنید! می توانید با موادی که احتمالاً هم اکنون در جعبه داروها و کابینت آشپزخانه تان موجود است اقدام به سفید کردن دندانهایتان نمایید.

خودتان را با ژلهای مخصوصی که مجبورید روی دندانهایتان نگه دارید اذیت نکنید. از خرید دهان شویه های مربوط به افراد سیگاری صرفه نظر کنید! شما به همه آنچه که برای درخشان و سفید کردن دندانهایتان نیاز دارید هم اینک در خانه دسترسی دارید. به یاد داشته باشید که این دستورالعمل ساده و کارا می باشد.

هر روز با خوردن مواد غذایی و حتی نوشیدنی هایی مانند چای یا قهوه باعث می شوید که دندان های تان حالت زردی را به خود بگیرند و از حالت شفافی که شما تمایل دارید، خارج شوند.

حال باید چه کاری انجام داد؟ 

 

 

* جوش شیرین ماده ای است که باعث سفیدی دندان های شما می شود. می توانید این ماده را بر روی مسواک خود بزنید و به دندان هایتان بمالید. البته باید دقت کنید که مبادا آن را قورت دهید و در حین اینکه دندان های تان را با این ماده می شویید، دهانتان را از آب پُر کنید تا مبادا غلظت زیاد این ماده باعث از بین رفتن مینای دندان تان نشود.

برخی از داروهای خانگی برای سفید کردن دندان ها

راه های طبیعی سفید کردن دندان

سفید کردن دندانهای خود با کمک نمک

نمک طعام به عنوان ۱ عامل سفید کننده خوب شناخته شده و از اینرو می تواند در سفیدکردن دندانها به شما کمک کند.همه شماها باید انجام بدهید این کارو به کمک نمک طعام و مالش ان بر روی دندانهای خود در برخی از زمانها .شستشو هنگامی که انجام دهید شاهد این تفاوت خواهید بود . انجام این کار بطور منظم قطعا به شما برای ربدست اوردن دندانهای سفید تر کمک خواهد کرد.

سفید کردن دندانهای خود با جوش شیرین

هیچ چاره دیگری بهتر از درمان خانگی مانند جوش شیرین وجود ندارد .می تونید برای چند هفته این کار رو انجام بدید و نتایج خوبی رو بدست بیارید .و یا با خمیر دندان بدون فلو راید خود مخلوط و بکار ببندید.

راه های طبیعی سفید کردن دندان

 

سفید کردن دندانهای خود با هویج خام

مهم نیست که تا چه اندازه عجیب و غریب به نظر بیاد . اما هویج خام درمان خانگی خوبی برای سفید کردن دندانهامیباشد. برای این کار هویج خام رو حتی میتونید رنده کنید و یا خود هویج بخورید و یا بر روی دندانهای خود بمالید و دنتیجه فوری رو ببینید . یکی از ساده ترین داروی خانگی برای سفید کردن دنادنهای خود.

سفید کردن دندانهای خود با ابلیمو

یکی از بهترین راههای دندان سفید به دندان کشیدن اب لیمو ترش یا شیرین که پرزهای ان همانند نخ دندان عمل میکند . لیمو عامل سفید کننده خوبی است .و نسبت به قبل دندانهای سفیدتری داشته باشید.

سفید کردن دندانهای خود با استفاده از فراورده های لبنی سالم و طبیعی

شما می توانید دندانهای خود را با اضافه کردن محصولات لبنی سالم و طبیعی در رژیم غذایی سفید نگه دارید. فراورده های لبنی از قبیل پنیر. ماست و شیر البته لبنیات روستایی گرم می باشند ولی شهری حتما با مصلحات مصرف شود . لبنیات حاوی اسید لاکتیک است که می تواند دندانهای شما رو سفید و از بیماریهای لثه جلوگیری به عمل اورد. اگر شما به این غذاها حساسیت دارید بهتر است از خوردن این غذاها اجتناب کنید تا به مشکلات غیر ضروری بنا به طبع دچار نشوید.

سفید کردن دندانها با خاکستر چوب

خاکستر چوب سخت واقعا می توانددر خانه درمان موثری برای سفید کردن دندانها بکار رود. این عمدتا به دلیل هیدروکسیدپتاسیم است که عمل سفید کننده خوب دندان می باشد. شما می توانید خاکستر چوب به خمیر دندانهای بدون فلوراید خود اضافه و یا بدون خمیر بر روی دندان مالش دهید. با این حال اگر حساسیت یا مشکل لثه داشتید از مصرف ان خودداری کنید.

سفید کردن دندانهای خود با محدود کردن مصرف چای

نوشیدنیهای گرم مانند چای و قهوه شماره ۱ دلایل تغییر رنگ دندانهاست. بنابراین برای دندان سفید شما نیاز دارید در وهله اول برای تغییر رنگ دندان علاوه بر مضرات دیگر جلوگیری نمائید. با محدود کردن چای و قهوه شما قطعا قادر خواهید بود دندانهای سفیدخودرا حفظ کنید.

سفید کردن دندانهای خود با ترک سیگار

سیگار کشیدن یکی از دلایل عمده تغییر رنگ دندانهاست . بنابراین اگر شما عادت به مصرف سیگار دارید بهتر است در اسرع وقت ترک کنید. انجام این کار علاوه بر گرفتن دندانهای سفیدتر و تمیزتر بلکه از بیماریهایی که در اثر مصرف سیگار بوجود میایند پیشگیری به عمل اید.

 

برگ مریم گلی

برای دندانهای سفید چیزی که دست و پاگیر نیست استفاده از مریم گلی میباشد. خرد کردن برگهای مریم گلی و مالیدن ان روی دندانها . یا مخلوط با خمیر دندان . برای شستشو دندانهای خود نیز می توانید از جوشانده مریم گلی استفاده نمائید. می تونید سفیدی مرواریدهای به رنگ طبیعی ببینید.

 

پودر زردچوبه

زرد چوبه علاوه بر اینکه در کیت زیباییهای زنان قرار دارد شما می توانید برای سفید کردن دنادهای خود بکار ببندید . عمل خرد کردن زردچوبه بصورت پودر درشت و اضافه کردن نمک و ابلیو . به عنوان یک خمیر دندان گیاهی استفاده کنید . انجام این کار برای ۱ هفته . ادامه ۳ بار در هفته نتایج خوبی بدست میاید.

 

برگ خشک برگ بو که در اشپزی بکار میرود

می توانید برگهای بر گ بو رو مخلوط با پودر پوست مرکبات برای سفید کردن دندانها بکار ببندید . با این حال استفاده از اب بیش از حد مرکبات می تواند به مینای دندان شما صدمه بزند . بنابراین انجام این کار ۳ بار در هفته کافیست . مثل خوردن بیش از حد گوجه سبز که می تواند به مینای دندان صدمه بزند.

دوستان داشته باشید که با اضافه کردن ۱ برگ بو به مرغ بوی مطبوع و خوشمزه ی به مشامتان میرسد.

پوست درخت گردو

پوست درخت گردو را میتوان خرد و اسیاب کرد و برای مسواک زدن با خمیر دندان خود بکار برد . این کار می تواند هر روز انجام شود برای حفظ سفیدی دندان و پیشگیری از تشکیل پلاک بر روی دندانها .

برگ گواوا (میوه بومی نواحی حاره)

برگ گواوا برای تمیز کردن دندانها و همچنین مشکلات بثه و برای جلوگیری از بوی بد دهان است.

می تونید بر روی دندان ماساژو یا با مسواک استفاده کنید . با استفاده دهر روزه برای جلوگیری از درد دندان به علت عفونت و همچنین ساخت لثه های قوی بسیار مفید میباشد. پ

سفید کردن دندانهای خود با استفاده از توت فرنگی

راه های طبیعی سفید کردن دندان

مالیدن توت فرنگی بر روی دندانها یا اعمال ان بطور مستقیم در سفیدی دندانها موثر است.  اسید ناشی از توت فرنگی و پرتقال نیز برای سلامت دندان هایتان مفید است . قطعه ای پوست پرتقال را بر  روی دندان هایتان بمالید .

برخی از داروهای خانگی می تواند به شما در سفید کردن دندانها کمک کند . که نه تنها باعث به رخ کشیدن در ملاعام همچنین افزایش اعتماد به نفس شما. فقط فراموش نکنید مسواک زدن ۲ بار در روز با نخ دندان و غرغره پس از هر وعده غذایی دندانهای خود را تمیز نگه دارید. همچنین جلوگیری از هر نوع فسادو پوسیدگی دندان خواهد شد و همچنین جلوگیری از بوی بد دهان

هشدار :اگر چه گیاهان امن هستند در اکثر موارد . ولی برخی از اب میوه های اسیدی در گیاهان بیش از حد قوی هستند . بنابراین با استفاده بصورت روزانه اجتناب کنید.

 

– استفاده از پراکسید هیدروژن (یا آب اکسیژنه)؛ 

راه های طبیعی سفید کردن دندان

این ماده کاملا طبیعی و غیرسمی که ترکیبی از مولکول‌های اکسیژن و آب است و می‌تواند به شیوه‌ای بی‌خطر دندانها را پاکسازی کند و برای بهداشت و سلامت کلی دندانها نیز مفید است.

روش استفاده از آب اکسیژنه این است که پودر ۳ درصد آن را در آب شیر به مقیاس ۵۰-۵۰ حل کرده و هر شب قبل از خواب دندانهایتان را با این محلول بشوئید. پس از چند هفته متوجه خواهید شد که دندانهایتان سفیدتر و روشن‌تر شده‌اند.

 

مقداری آب اکسیژنه را داخل جوش شیرین ریخته و خمیری درست کنید سپس با مسواک این خمیر را روزی دو ۲ بار بر روی دندان هایتان بمالید .

 

مقدار کمی نمک را داخل مقداری جوش شیرین ریخته و چند قطره سرکه داخل آن بریزید و هم بزنید تا حالت  خمیری پیدا کند سپس با انگشت اشاره یا مسواک بر روی دندان ها بکشید .

 

برای اینکه همیشه دندان هایتان براق و شفاف و سفید باقی بمانند، توصیه می کنیم که سه بار در روز مسواک بزنید و مدت زمانی که برای هر بار مسواک زدن توصیه می شود، سه دقیقه است. اگر بیشتر از سه دقیقه باشد، ممکن است مینای دندان تان آسیب ببیند و اگر کمتر از سه دقیقه باشد، باعث می گردد دندان هایتان به خوبی تمیز نشوند.

 

خوردن کرفس و سیب؛

این دو خوردنی حاوی سلولزهای رشته‌ای هستند که مانند یک مسواک طبیعی می‌توانند به آرامی و بدون ضرر، دندانها را تمیز و سفید کنند. این خوردنی‌ها اثر رنگدانه‌های ناشی از مواد غذایی را از روی دندانها پاک می‌کنند.

QR Code For: راه های طبیعی سفید کردن دندان

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.