سرخط خبرها

راه های کاهش درد اپیلاسیون

راه های کاهش درد اپیلاسیون

کندن موهای زائد با درد کمتر! برداشتن موهای زاید بدن و شیو کردن یکی از مهم‌ترین ارکان پاکیزگی و زیبایی در خانم‌ها شمرده می‌شود. راهکارهای زیر باعث می‌شود تا برداشتن موها با درد کمتری همراه باشد و پوست نرم‌تری داشته باشید. ..

  اصولا خانم‌ها بیشتر از آقایان به پاکیزگی و تمیزی اهمیت می‌دهند و از روش‌های مختلفی مثل لیزر، تیغ و موم استفاده می‌کنند. در این راستا گاهی دچار اشتباهات ناخودآگاهی می‌شوند، بدون اینکه درک کنند چقدر این اشتباهات می‌تواند به سلامت آنها صدمه بزند و یا مشکل آنها را حادتر کند.

معمولا برای اکثر خانم ها اپیلاسیون دردآور و ناراحت کننده است ولی درد اپیلاسیون فقط برای زمان اپیلاسیون است و اگر می خواهید که بدن بی مو و صافی داشته باشید باید این درد را تحمل کنید اما راهکارهایی هست که درد بعد از اپیلاسیون را کاهش می دهد .

راهکارهای زیر باعث می‌شود تا برداشتن موها با درد کمتری همراه باشد و پوست نرم‌تری داشته باشید.

 

برای کاهش درد اپیلاسیون:

اول از همه باید به مرکزی مراجعه کنید که نکات بهداشتی را بخوبی رعایت کرده باشد تا باعث انتقال میکروب و یا باکتری ها به دیگر افراد نشود .

 

دوم اینکه میتوانید برای کاهش درد از قرص هایی مانند آسپرین حدود ۱ الی ۲ ساعت قبل از ایپلاسیون استفاده کنید. قرص های دیگری مانند ترامادول نیز میتوانید استفاده کنید ولی این کار حتما حتما باید توسط پزشک تجویز شود و زیر نظر پزشک باشد.

 

همچنین میتوانید از ژل های بیحس کننده موقت و موضعی که در داروخانه ها موجود می باشد حدود ۳۰ دقیقه قبل از اپیلاسیون ، به آن قسمت از بدنتان که میخواهید موزدایی کنید بمالید . نمونه این ژل ها ژل گزلوکایین است.

در کل همیشه درد در هنگام اپیلاسیون وجود دارد و کار خاصی که بتوان با آن درد موزدایی را قطع کرد وجود ندارد . زیرا موهای بدن از ریشه کنده میشوند و این دردناک است . البته بعد از مدتی درد به حداقل می رسد . زیرا ریشه های موهایتان سست خواهد شد.

 

اشتباه: حساس کردن پوست:

استفاده از موم بیش از حد داغ باعث حساسیت در پوست می‌شود، زیرا موم اگر بیش از حد داغ باشد، علاوه بر موها لایه‌های خارجی پوست را نیز جدا کرده و پوست را حساس‌تر و شکننده‌تر می‌کند. بنابراین مراقب حرارت و دمای موم باشید.

 

اشتباه: استفاده متناوب از موم :

نباید از موم با فاصله زمانی کوتاه استفاده کنید و باید بعد از هربار اپیلاسیون حداقل ۴هفته صبر کنید تا موها به حد کافی رشد کرده باشند. متخصصان معتقدند موها حداقل باید یک سانتیمتر رشد کنند و بعد برای برداشتن آنها با موم اقدام کرد

 

عامل درد اپیلاسیون 

اپیلاسیون ناراحت کننده است، زیرا همه موها را باهم می کشد و اگر مو ها از ریشه ها کشیده نشوند ، درد و ناراحتی ناشی از آن حداقل است، اما نتایج به دست آمده نیز بسیار ناچیز است ( هر که طاووس خواهد … جور هندوستان کشد ؛ همینه ) اما خوبی اش این است که این ناراحتی تنها در زمان اپیلاسیون بوده وبلافاصله متوقف میشود ؛ بنابراین  بعد از آن هیچ دردی را متحمل نمی شوید ،مطمئن شوید که آن را درست انجام شده است ، چک کردن آن ساده است . شما می توانید با دیدن نوار برداشته شده و ریشه های مو های روی آن و یا بوسیله  یک لامپ کوچک در فضایی تاریک فولیکول مو را ببینید.( این توصیه بیشتر به درد کابران مبتدی می خورد و در سالن ها این مورد به ندت به وجود می آید )

 

درمان های پس از اپیلاسیون

 با وجودی که درد اپیلاسیون به زودی فروکش می کند ، اما این منطقه می تواند حساس باقی بماند ، به همین دلیل استفاده از ماساژ برای ۴۸ ساعت آینده و قرار دادن منطقه اپیلاسیون شده در معرض نور مستقیم خورشید به مدت حداقل ۲۴ ساعت خودداری نمایید . همچنین برای درمان قرمزی و تورم، از داروخانه مقدار کمی از کرم کورتیزون تهیه کنید  .

 

مراقبت های اپیلاسیون

اکنون که حساسیت فروکش کرده است  و مشکلی ندارید (یادتان باشد دکتر بازی در نیاورید ) به طور طبیعی در حمام با پوسته پوسته شدن پوست ،  پوست مرده به از بین می رود و گاها باعت مسدود شدن منافذ گوست می شود ، این جلوی رشد مو را گرفته و باعث برجستگی زیر پوست می شود .

پس، از شما می خواهیم  اگر برجستگی به چشمتان خورد، آن را فشار ندهید و یا اصرار به کندن مونکنید !!

 

بهداشت اپیلاسیون

اول و مهمتر از همه، مطمئن شوید که شما به جایی با روش های مناسب دفع موهای زاید ( اپیلاسیون) می روید. تکنسین باید دارای مجوز و او باید در طول جلسه اپیلاسیون از لوازم یک بار مصرف استفاده نماید . ( فرض کنید از کاردک چوبی کهنه ای برای روی لب شما استفاده شود که زیر بغل مشتری قبل با آن زده شده است !!!!! بنابراین دادن هزینه و مالیات برای مرکز دارای مجوز بهتر است )

 

اپیلاسیون  مایو ( اپیلاسیون ناحیه تناسلی ) 

نگرانی ویژه دیگری برای زمانی اپیلاسیون منطقه لباس شنای دوتکه زنانه  وجود دارد، اما آنها بسیار شبیه به  بقیه بدن است . Padilha ، که کار خود را از سال ۱۹۹۴ آغاز کرده ، می گوید : در حال حاضر که مردم نمی دانند، منطقه مایو رایج ترین بخش از بدن برای اپیلاسیون  است.

برخی از دلایل برای انجام اپیلاسیون عبارتند از: تمیزی، راحتی و، البته، جاذبه جنسی.اما این فقط در مورد مسائل جنسی نیست. هنگامی که شما را در  یا استخر در سونا نشسته اید، شما احساس اعتماد به نفس بیشتری دارید می کنید و لازم نیست که در مورد چیزی نگران باشید .

آیا برخی دیگران بیشتر صدمه می بینند ؟

خیر . بحث صدمه نیست . قدرت تحمل و تعداد دفعات اپیلاسیون در تحمل میزان در موثر است .برخی تحمل اپیلاسیون صورت را دارند اماا تحمل اپیلاسیون ساف پای خود راندارند !! این شخصی است و دلیلی بر صدمه نیست .

بعلاوه  با اپیلاسیون متوالی کم کم مو ها ضعیف تر شده و درد کمتری خواهید داشت .

 

آیا مهم است که چه زمانی  از ماه برای اپیلاسیون مناسب  است؟

بر اساس گفته Padilha ، اپیلاسیون در هفته قبل از قادگی ممکن است زیان آور باشد و بنا براین اپیلاسیون ، یک هفته بعد از قاعدگی توصیه می شود . اگر شما باردار هستید؟ درست مانند همیشه، برخی از روزها ما کمی حساس تر از دیگران هستند آن روزها مناسب نیستند ، همانند دوران قاعدگی شما .

در کل اگر شما مشتری اولین بار هستید ، معمولا نه بخاطر درد که به علت خجالت به سالن نمی روید . اما با همه این مخاسن بزودی آن را فراموش خواهید کرد .

QR Code For: راه های کاهش درد اپیلاسیون

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.