سرخط خبرها

روز احسان و نیکوکاری

 این روزها، چه اشک هایی که از سر نداری و رنج، بر زمین آرزو ریخته می شود و چه دل های نازکی که از سر اضطرار و ناراحتی شکسته می گردد!
دست های بی نیرو، چشم های پر اشک، قلب های آزرده، پاهای ناتوان، سینه های خسته، دل های مضطرب، اتاق های سرد، محله های تاریک، شهرهای بی روح، غروب های غمگین؛
همه و همه در آرزوی یک تکان فکر و اندیشه و به امید یک حرکت خداجویانه و مهرورزانه از سوی نیکوکاران، در همه زمان ها، به ویژه روز احسان و نیکوکاری است.
 
روز احسان و نیکوکاری
روز احسان و نیکوکاری
 
در ۱۴ اسفندماه ۱۳۵۷ هجری شمسی فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل کمیته امداد صادر شد.
این نهاد برای ایجاد رفاه و برقراری تسهیلاتی درامر کمک رسانی محرومان جامعه دایر شد.گفتنی است این نهاد انقلابی اکنون بنام کمیته امداد امام خمینی مشغول فعالیت است.
سابقه کمیته امداد امام خمینی (ره) به سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حدوداً سالهای ۱۳۴۲ باز می گردد که تعدادی از انقلابیون که در زمره یاران امام (ره) بودند ماموریت یافتند که به خانواده های زندانیان، نیازمندان و مبارزین رسیدگی کنند.
امدادگری به ویژه در دوران اوج گیری انقلاب در طی سالهای ۵۷ – ۵۶ که اعتصاب و تحصن همه جا را فرا گرفت به منظور حمایت از اعتصاب کنندگان و زندانیان ادامه یافت.با پیروزی انقلاب حمایت از نیازمندان در صدر برنامه ها قرار گرفت و کمیته امداد امام خمینی (ره) با صدور فرمان ایشان تشکیل شد.این نهاد به منظور کمک به خانواده های محروم به خصوص برای خودکفا کردن آنها تاسیس گردید.کمیته امداد از بزرگترین نهادهای تامین اجتماعی است و در خدمت گروه های آسیب پذیر جامعه قرار د ارد.این کمیته خدمات و فعالیتهای گسترده ای را به افراد محروم جامعه ارائه می دهد  از جمله:
پرداخت وام قرض الحسنه و تهیه مواد اولیه و ابزار کار به منظور کسب درآمد، برای اقشار بی بضاعت که کمیته ای ناظر بر حسن مصرف این وام ها می باشد.
به نحوی که اعتبارات اعطایی باعث خودکفا شدن وام گیرندگان گردد. 
 
QR Code For: روز احسان و نیکوکاری

درباره ی admin2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.