سرخط خبرها

روش های بالا بردن لایک فیسبوک

لایک چیست و چه می کند؟

به جرأت می توان گفت اگر از کاربران داخلی و خارجی شبکه اجتماعی فیسبوک درباره ی جالب ترین و جذاب ترین بخش فیسبوک سوال شود امکان لایک از بیشترین طرفدار برخوردار خواهد بود، امکانی که به تنهایی توانسته است حاشیه های فراوانی را درست کند. لایک امروز یکی از مهم ترین و پیچیده ترین قابلیت های شبکه اجتماعی فیسبوک محسوب می شود. اما به راستی هر لایک چه اثری در شبکه اجتماعی دارد؟ هرکاربر با لایک خود چه فرایندی را طی می کند؟ چرا پیج های گوناگون برای به دست آوردن لایک خود را به آب و آتش می‌زنند؟ عواقب فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی نهفته در پس هر لایک چیست؟

 

لایک در لغت و در جایگاه فعل به معنای دوست داشتن، پسندیدن و از این دست معانی می باشد. طبق تعریف ارائه شده توسط فیسبوک، لایک امکان ویژه ای برای بازخورد نظر کاربر می‌باشد که تنها با فشاردادن دکمه لایکِ زیر نوشته می توان آن را انجام داد، به واقع لایک بازخورد فکر مخاطب در اتباط با صاحب پست و یا پیج مربوطه می-باشد.

در گذشته فیسبوک به جای کلمه لایک از فن (Fan) به معنی طرفدار استفاده می کرد اما به دلیل بازخورد های نامناسب از سوی کاربران کلمه فن به لایک تغییر کرد، طبق اعلام صورت گرفته کلمه لایک مخاطب پسند تر بوده و معنای استانداد تری در نسب با کلمه فن دارد. فیسبوک این سرویس را در آوریل سال ۲۰۱۰ میلادی پرده برداری کرد.

 

شبکه های اجتماعی و در رأس آن ها فیسبوک، با بیشترین تعداد کاربر یکی از پدیده های نوین فضای مجازی و زندگی جدید میلیون ها انسان محسوب می شوند، تاکنون نزدیک به یک میلیار نفر به عضویت فیسبوک در آمده اند.

همه ما مشتاق هستیم که دوستانمان پست‌های ما را در فیسبوک لایک کنند یا در مورد آنها نظر بدهند، اگر شما خوش‌شانس باشید ممکن است ۵ تا ۱۰ نظر و لایک دریافت کنید اما همیشه اینطور نیست. معمولا به نظر میرسد پست‌های شما را کسی نمی خواند و این مطمئنا برای شما جالب نیست مخصوصا اگر حساب کاربری شما برای کسب و کارتان باشد.

پس اگر میخواهید بدانید چگونه لایک و نظر بیشتری دریافت کنید در ادامه با ما باشید

اگر شما نمیدانید چگونه با دوستان تعامل داشته باشید ممکن است داشتن دوستان بیشتر راه حل مناسبی نباشد، پس بیایید ببینیم چگونه شما میتوانید توجه بیشتری را به پست‌های خود جلب کنید.

 

فیسبوک پس از گوگل محبوب‌ترین وب‌سایت در سطح جهان است، که خود ارزش ایجاد صفحه‌ای در فیسبوک را نمایان می‌کند. ما داشتن صفحه‌ای بدون طرفدار (فن) هیچ ارزشی ندارد. ارزش صفحات فیسبوک رابطه مستقیمی با تعداد لایک‌های آن صفحه دارد. در این پست سعی می‌کنیم نکات مهم برای افزایش تعداد لایک در صفحات فیسبوک را لیست کنیم. در زیر روش هایی برای افزایش لایک فیسبوک ذکر شده است

 

روش های بالا بردن لایک فیسبوک

چگونه لایک صفحه فیسبوک خود را افزایش دهیم؟

 

-به پست‌هایتان عکس بیافزایید!

آمار نشان می‌دهد که ارسال‌هایی که دارای عکس هستند، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. البته باید در انتخاب تصویر دقت کرد تا مورد توجه بیشتری قرار بگیرد. همچنین برای هر عکس جالب سعی کنید توضیحی جالب بنویسید.

پس به یاد داشته باشید که به جای ارسال لینک با توضیح بهتر است تصویری هم به پست خود اضافه کنید.

 

– ارسال عکس‌های بیشتر

بررسی‌های فیسبوک نشان داده است که ارسال عکس نسبت به متن و ویدئو یا لینک بیشتر لایک و نظر دریافت میکند.

آسان است؛ فقط از خود بپرسید چه چیزی توجه شما را بیشتر جلب میکند؟

شما میتوانید که متن‌ها را بخوانید، ویدئوها را تماشا کنید و بر روی لینک‌ها کلیک کنید که قطعا خسته کننده تر از تماشای یک عکس است، اینطور نیست؟

عکس‌ها دوست دارند توجه شما را جلب کنند، تنها میتوان گفت: “تصویر هزار حرف میگوید.”

– پست‌های کوتاه را دریابید!

همانند میکروبلاگ‌ها در فیسبوک نیز پست‌های کوتاه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. پس سعی کنید در ارسال‌های خود از کمتر از ۲۵۰ کاراکتر استفاده کنید. به نظر می‌رسد کاربران شبکه‌های اجتماعی برای خواندن نوشته های طولانی وقت کافی ندارند!

 

– از شکلک‌ها هم استفاده کنید!

با استفاده از شکلک ها در پست‌های خود می‌توانید لایک‌های بیشتری دریافت کنید. شکلک‌ها می‌توانند احساسات انسانی را به ارسال‌های شما اضافه کنند.

 

-پست‌های خود را در صبح و شب ارسال کنید!

مطالعات انجام شده نشان میدهد که بیشتر مردم اغلب پس از ورود به دفتر کار خود و قبل از شروع یک روز یا در آخر شب فیسبوک خود را چک میکنند.

البته ارسال پست‌های بیش از حد در آخر شب باعث میشود که پست‌های شما پایین تر از پست‌هایی باشد که دیگران در اول صبح ارسال میکنند.

– آخر هفته و تعطیلات را از دست ندهید!

بسیاری از افراد آخر هفته به فیسبوک خود سر می‌زنند. پس شاید بهتر باشد برای پنج‌شنبه و جمعه پست‌های جالبتری را به اشتراک بگذارید. البته بعضی‌ها هم تنها در اوقات کاری خود وقت سر زدن به فیسبوک را دارند! معمولا روزهای شنبه و یکشنبه افراد کمتری در فیسبوک هستند.

 

– در پست‌های خود از طرفداران پیج سوال بپرسید!

سعی کنید در پست‌های خود سوالاتی را هم مطرح کنید. سوالات می‌توانند ساده و یا تخصصی باشند. برای شروع می‌توانید از چرا، چگونه، چه کسی، چه وقت، آیا می‌خواهید و … استفاده کنید.

 

– درخواست نظر کنید

لازم نیست حتما مسائل دنیای واقعی مانند “گازهای گلخانه‌ای چه اثری میگذارند؟” را مطرح کنید؛ مردم تمایلی به حل این مسائل در فیسبوک ندارند، پس با پرسیدن چنین سوالاتی بعید است پاسخی دریافت کنید.

سوال شما میتواند چیزی جالب و خنده دار باشد مانند: “من باید ۳۰۰۰ کیف بخرم یا یک آیپد؟” ساده اما به اندازه کافی خوب و جذاب برای دریافت پاسخ!

 

-بین طرفداران صفحه مسابقه ای ترتیب دهید!

نیازی به دادن جایزه برای برنده نیست. در واقع برنده خود شما خواهید بود که لایک‌های صفحه را بالا برده اید. مثلا تصویری را قرار دهید و از طرفداران بخواهید بهترین عنوان را برای این عکس در بخش نظرات پست ارسال کنند.

 

– از کپن تخفیف یا قرعه کشی استفاده کنید!

برای طرفداران صفحه خود کپن تخفیف ارائه کنید و یا طی یک قرعه کشی به طرفداران خود جایزه بدهید.

 

– نظر دادن برای پست‌های دیگران

تعامل داشتن به صورت منظم با دوستانتان باعث میشود که یک پیوند بین شما تشکیل شود و به احتمال زیاد آنها برای چک کردن صفحه شما به آن سر میزنند و پست‌های شما را مشاهده میکنند.

بجز این برخی مجبور میشوند به طور منظم به پروفایل شما سر بزنند که درباره پست‌شان اظهار نظر کنید.

این مسئله توضیح میدهد که جامعه وبلاگ نویسان به چه صورت است؛ آنها وبلاگ‌های دیگران را چک میکنند و به تبادل نظر میپردازند.

-پست مناسب

این بخش برای کسانی است که صفحه خود را برای کسب و کار قرار داده اند.

اطمینان داشته باشید پست‌هایی که ارسال میکنید مرتبط با کاری باشد که انجام میدهید. ارسال اخبار یا اتفاقات مربوط به کارتان خوب است ولی نباید عکس‌های شخصی یا ویدئو‌های خود را ارسال کنید و همواره باید هدفتان را به یاد داشته باشید.

 -از مردم بخواهید مطالب شما را لایک کنند

گاهی اوقات درخواست کردن بهترین راه برای انجام کارها میباشد.

پس از ارسال یک پست کوتاه یا عکس میتوانید این متن را اضافه کنید: “اگر فکر میکنید این عکس جالب است لایک کنید” جالب است که شما لایک‌های زیادی از افرادی که این درخواست را خواندند دریافت میکنید.

شما ممکن است بعضی اوقات درخواستی برای رای دادن به عکس یکی از دوستانتان دریافت کنید، شما چکار میکنید؟ رای میدهید، درست است؟

-درخواست کمک یا راهنمایی

مردم فطرتا موظف هستند اگر میتوانند به یک شخص کمک کنند. به علاوه اینکه آنها دوست دارند نشان دهند که چیزی بلد هستند. بنابراین دفعه بعدی که نیاز به پیدا کردن محلی یا نیاز به کمک داشتید در فیسبوک سوال کنید.

– مسابقه یا شوخی

آیا فکر نمیکنید که شما باید به یک دوست که گفته “من ۱۰ کیلومتر را در ۳۲ دقیقه طی میکنم، آیا شما میتوانید؟” پاسخ دهید؟

آیا شما هم بازی Bejeweled را انجام میدهید؟ شما میتوانید دوستان دیگرتان را دعوت کنید و به مسابقه بپردازید.

دوست ندارید با بقیه مسابقه بدهید، پس با آنها شوخی کنید.

 

شما چندین راه ساده برای دریافت لایک و نظر از دوستانتان آموختید.البته این راه ها منحصر به فیس بوک نیست و در هر شبکه اجتماعی مجازی کاربرد دارند.هر کدام از این راه‌ها را که میخواهید انتخاب کنید ولی به یاد داشته باشید که اعتدال مهم است. پس از ارسال بیش از حد پست، شوخی، مسابقه و … خودداری کنید.

سعی کنید هم جدی باشید تا برایتان ارزش قائل باشند و هم شوخ تا دوست تان داشته باشند . بهترین توصیه ای که می توانم بکنم این است که خودتان باشید ، بدون نقاب …

شما چه پیشنهادی برای افزایش تعداد طرفداران و لایک‌های صفحات فیسبوک دارید؟ تجارب خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید!

 

QR Code For: روش های بالا بردن لایک فیسبوک

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.