سرخط خبرها

طرز تهیه آب هندوانه

برایتان طرز تهیه آب هندوانه را اماده کردیم که در این فصل بسیار مناسب امیدوارم تهیه کرده و نوش جان کنید.

ما در اینجا دستور تهیه آب میوه شیرینی از هندوانه را برایتان توضیح داده ایم که مطمئن باشید با درست کردن و خوردن آن حتما لذت خواهید برد.

آب هندوانه یک نوشیدنی خوشرنگ و خوشمزه که املاح مورد نیاز بدن را تامین می کند. هندوانه در سرماخوردگی و گرمازدگی‌ بسیار توصیه می‌شود و در حال حاضر انواع مختلف آن به وفور در بازار یافت می‌شود. برای پایین آوردن دمای بدن در هوای گرم انتخاب این نوشیدنی عالی است.

ایننوشیدنیخوش‌رنگ و خوشمزه برایمهمانی‌ های تابستان بسیار مناسب است.  آب هندوانه دارای املاح و خواص بسیاری است که به‌ خصوص در فصل تابستان مورد نیاز بدن می‌باشد. بهتر است برای مهمانی‌تان آن را در گیلاس‌های شفاف سرو کنید؛ ولی برای مصرف روزانه خودتان، لیوان‌های بزرگ و خانگی را پیشنهاد می‌کنیم. زمان آماده سازی آن ۵ دقیقه است و در عرض ۱۵ دقیقه آماده سرو می‌شود.

 

اسموتی چیست؟

اسموتی نوشیدنی است که از ترکیب و مخلوط کردن تهیه می‌شود. این بدین معنی است که اجزای یک میوه شکسته می‌شود و به حالت یک نوشیدنی در می‌اید؛ نوشیدنی که بافت دارد و آبکی نیست. بافت میوه اندکی شکسته و نرم می‌شود اما از بین نمیرود و از نوشیدنی حذف نمی‌شود؛ پس بدن شما برای هضم اسموتی نیاز به انجام عملیاتی دارد تا بتواند به صورت کامل این نوشیدنی را در بدن حل کند.اما این تجزیه تحلیل شدید نیست و بدن خیلی فعالیت زیادی انجام نمی‌دهد.

اسموتی در واقع نوعی از نوشیدنی است که قابلیت تطبیق بیشتری دارد یعنی شما به راحتی می‌توانید اجزای آن را تغییر دهید و جابجا کنید و تنوع پذیرتر از آبمیوه هست. برای تهیه اسموتی دست باز است مثلا به راحتی می توان از گیاهان، سبزیجات، میوه‌ها، دانه و مغزها، ادویه ها و هر چیز دیگری که دوست دارید استفاده کنید.

طرز تهیه آب هندوانه
طرز تهیه آب هندوانه

مواد لازم  آب هندوانه

هندوانه = ۱عدد بدون تخم و خرد شده
شکر = ¼ پیمانه
یخ خرد شده = به میزان لازم

طرز تهیه آب هندوانه

هندوانه و شکر را در مخلوط کن می‌ریزیم، حدود ۱۰ دقیقه می‌زنیم تا کامل مخلوط شوند.

یخ خرد (crushed  ice) شده را اضافه نموده و ۳ دقیقه دیگر مواد را می‌زنیم.

نوشیدنی را در لیوان‌های آماده ریخته و سرو می کنیم

برای تنوع بهتر است بعضی وقت‌ها هندونه سرخ و آناناسی را با هم مخلوط کنیم. به سادگی تکه‌های میوه رو در مخلوط‌کن ریخته و با درجه آرام یا متوسط شروع به پوره کردن می‌کنیم. البته در ابتدا باید دو تا سه بار دستگاه را خاموش کنیم و روی میوه کمی فشار بیاوریم تا به تیغه‌ها نزدیک شود. وقتی قسمت‌های زیرین به مایع تبدیل شوند، کم‌کم مابقی تکه‌ها را هم در خود کشیده و پوره می‌کند. نوشیدنی را در یخچال خنک کرده و میل نمایید.

در آخر این آب میوه را در یک پارچ شیشه ای زیبا ریخته و یخ های ریز ریز در آن میریزیم تا کاملا خنک شود و از خوردن آن لذت می بریم.

اطلاعات غذایی آب  هندوانه: 

در هر وعده : کالری ۱۲۱
کل چربی :  ۰ گرم
چربی اشباع شده :  ۰ گرم
چربی اشباع نشده :  ۰ گرم
کلسترول : ۰ میلی گرم
سدیم :  ۳۱ میلی گرم
کربوهیدرات :  ۳۱ گرم
قند کل :  ۲۸ گرم
فیبر :  ۱ گرم
QR Code For: طرز تهیه آب هندوانه

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.