سرخط خبرها

علائم افسردگی

از جمله بیماری های شایع که افراد بسیاری با آن سر و کار دارند افسردگی است در این پست میخواهیم علائم و راه های بهبود افسردگی را بیان کنیم.

افسردگی دلایل مختلف و متعددی می تواند داشته باشد و یکی از شایع ترین بیماری های در قرن ۲۱ می باشد که هر روز و روز به روز نیز افزایش می یابد .

یکی از شایع‌ترین تشخیص‌های روانپزشکی است که مشخصه آن خلق افسرده و با احساس غمگینی، اعتماد به نفس پایین و بی‌علاقگی به هر نوع فعالیت و لذت روزمره مشخص می‌شود؛ چیزی که از آن به عنوان «سرماخوردگی روانی» یاد می‌شود.

اگر فکر می کنید صحبت کردن از افسردگی خود کاری وحشتناک است در اشتباه بزرگی هستید. شک نکیند. احساس بی پناهی و نا امیدی دلیلی بر وجود افسردگی است و نه یک واقعیت زندگی که باید با آن کنار بیایید!  بلکه باید به فکر درمان آن باشید. این بدان معنا نیست که شما ضعیف هستید یا نمی توانید تغییر کنید. کلید درمان افسردگی شروع کردن از کار های کوچک و کمک خواستن است.

 

 علائم فیزیکی که در این افراد دیده می شود بدین ترتیب است :

اختلال در خواب ، نداشتن خواب مفید، از خواب پریدن های بسیار در فواصل خواب یک شبانه روز، احساس گریه مداوم ، غمگینی، خستگی، عدم احساس آرامش و عدم تمدد اعصاب حتی با وجود استراحت های طولانی مدت ،

 
شخصی که در حال افسرده شدن است خود به سادگی قادر به درک این موضوع است ، علاوه بر آن نشانه هایی مانند : دردهای عصبی بسیاری را در ناحیه گردن و کمر و سر خود احساس می کنند و حتی با مصرف مسکن های متفاوت نیز اثر درد تخفیف نمی یابد .

 معمولا افرادی که دارای افسردگی هستند بیشتر دچار سر دردهای ناگهانی و یا احساس غم و گریه یکباره می شوند .

 

در شیوه زندگی خود تغییراتی مثبت ایجاد کنید

روابط حمایتی و پرورشی

نرمش روزانه منظم همراه با خواب و استراحت کافی

خوردن اغذیه سالم و مغذی برای اینکه بدن در حالت طبیعی خود باشد

مدیریت استرس

تمرین فنون ایجاد آرامش

داشتن یک مدل رفتاری مناسب برای جنگیدن با افکار منفی

QR Code For: علائم افسردگی

درباره ی admin2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.