سرخط خبرها

فواید رابطه جنسی زناشویی

دیویدسون روان درمانگر جنسی می گوید : تمایلات جنسی در سلامتی ما و بهبود کیفیت زندگی ما تاثیر شگرفی دارد هم از بعد روانی و هم جسمانی آن .

فواید رابطه جنسی عبارت است از:

-تنفس راحت تر: رابطه زناشویی آنتی هیستامینی طبیعی است و نقش بسیار زیادی در مقابله با آسم ایفا می کند.

-چهره جذاب و جوان: دانشمندان بیمارستان سلطنتی اسکاتلند در ادینبورو پس از مطالعه روی بیش از ۳۵۰۰ فرد ۱۸ تا ۱۰۲ ساله که جوانتر از سن و سالشان به نظر می رسیدند، پی بردند که زندگی جنسی خوب عامل مهمی در ایجاد چهره جذاب و جوان است.

-افزایش طول عمر: دکتر جیمز ویلز، استاد بهداشت جنسی دانشگاه هاروارد و نویسنده کتاب «معنای زندگی جنسی» گفت: شوهرانی که دو یا سه بار در هفته ارتباط جنسی برقرار می کنند ۵۰ درصد کمتر از افرادی که این کار را انجام نمی دهند، در معرض مرگ قرار دارند.

-سلامت قلب: تحقیق ۲۰ ساله دانشمندان انگلیسی نشان داده مردانی که در طول هفته ۲ بار یا بیشتر با همسرشان روابط زناشویی دارند، نسبت به مردانی که کمتر از ۱ بار در ماه چنین روابطی را با همسرشان برقرار می کنند، کمتر گرفتار حمله های مرگبار قلبی می شوند. این محققان باور عمومی تاثیر سوء رابطه زناشویی بر احتمال سکته قلبی را رد می کنند.

-کاهش خطر سرطان پروستات: محققان ثابت کرده اند مردان جوانی که بیش از ۲۱ بار انزال در ماه دارند، نسبت به مردانی که ۷- ۴ بار در ماه انزال دارند، با احتمال کمتری دچار سرطان پروستات می شوند.

-خواب عمیق تر: اکسی توسین ترشح شده بعد از روابط زناشویی، باعث القای خواب می شود. از طرفی خواب راحت، آسوده و کافی آثار بسزایی بر سلامت عمومی بدن دارد از جمله وزن مناسب و میزان سالم فشارخون.

-سلامت پوست: رابطه زناشویی ضمن افزایش گردش خون در بدن باعث بهبود اکسیژن رسانی به سلول های پوست می شود و درنتیجه به پوست ظاهری درخشان می بخشد. حتما خودتان متوجه این تغییر بعد از رابطه با همسرتان شده اید. در ضمن رابطه زناشویی با اثر افزایشی خود بر میزان کلاژن، ایجاد لکه بر پوست و افتادگی آن را کاهش می دهد.

-ماهیچه های لگن در زنان با رابطه جنسی تقویت می گردد: برای زنان انجام ورزش های لگن و تقویت ماهیچه های آن شاید مشکل بە نظر بیاید در حالیکه آنها می توانند با برقراری رابطه جنسی ضمن لذت بردن از این کار یک نوع ورزش نیز انجام داده باشند . این کار سبب می گردد کە در سنین بالاتر کمتر دچار بی اختیاری ادراری شوند .

 

 

 

QR Code For: فواید رابطه جنسی زناشویی

درباره ی admin2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.