سرخط خبرها

مراحل دریافت کارت بیمه ورزشی

طبق دستورالعمل صادره از وزارت ورزش و جوانان کلیه ورزشکاران جهت شرکت در هرگونه کلاس آموزشی، تمرینی و مسابقات ورزشی باید کارت بیمه ورزشی داشته باشند.
ورزشکاران می توانند با اقدام به موقع جهت دریافت کارت بیمه ورزشی در ابتدای هر سال یعنی فروردین ماه در صورت بروز هرگونه حادثه ورزشی در حین تمرین یا برگزاری مسابقات با رعایت مراحل لازم و تکمیل مدارک مربوطه و مراجعه به هیأت پزشکی استان جهت استفاده از امکانات بهینه فدراسیون پزشکی ( هم از لحاظ درمانی و هم از لحاظ هزینه درمانی) اقدام نمایند.

فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران :

فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۲۶ همزمان با ظهور تشکیلات نوین در سیستم ورزش کشور تاسیس گردید.

اهم فعالیت های این فدراسیون پس از تشکیل کمیته تامین خدمات درمانی ورزشی شکل گرفت و سپس به تدریج با ایجاد سایر کمیته ها،ساختار اجرایی و عملی فدراسیون پزشکی ورزشی گسترش یافت، تا جایی که امروزه فعالیت های گسترده این فدراسیون در عرصه ورزش کشور، موجبات توسعه حوزه پزشکی ورزشی را در ابعاد ورزش قهرمانی و ورزش همگانی فراهم آورده است.

هم اکنون شاخه های استانی فدراسیون تحت عنوان هیات های پزشکی ورزشی در ۳۰ استان کشور در حال فعالیت بوده و به عنوان نمایندگان فدراسیون پاسخ گوی نیاز جامعه ی ورزش کشور در حیطه ی پزشکی ورزشی هستند.
واحد هایی نظیر درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی، فیزیوتراپی، دندانپزشکی، رادیولوژی و، آزمایشگاه کنترل دوپینگ، کمیته خدمات درمانی، کتابخانه، امور مالی، پشتیبانی، کمیته آموزش و پژوهش، کمیته امور مسابقات، روابط عمومی و امور بین الملل و دبیرخانه در حوزه های مربوطه به انجام امور محوله می پردازند.

مراحل یافت کارت بیمه ورزشی


مراحل و نحوه صدور کارت بیمه به شرح ذیل است :

۱٫ واریز فیش بانکی به شماره حساب فدراسیون پزشکی ( به مبلغ مربوطه جهت حق عضویت)

۲٫ تماس با فدراسیون پزشکی یا هیأت پزشکی استان جهت کسب اطلاعات لازم درخصوص مراکزی که اقدام به صدورکارت بیمه می کنند ( نزدیک ترین مرکز به خود ورزشکار)

۳٫ مراجعه هرچه سریعتر و حتی الامکان همزمان با تاریخ واریز فیش به مراکز صدور کارت، نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که تاریخ شروع عضویت در کمیته خدمات درمانی همان تاریخ مراجعه شخص ورزشکار به مراکز صدور کارت جهت دریافت کارت می باشد و تاریخ فیش واریزی ملاک نیست.

۴٫ جهت دریافت کارت بیمه ورزشی ارائه اصل یا کپی کارت ملی ورزشکاران ایرانی و کارت اقامت با حداقل ۶ ماه اعتبار جهت اتباع کشورهای خارجه برای ثبت کد ملی و شماره کارت اقامت در کارت عضویت کمیته خدمات درمانی الزامی می باشد.

 

مراحل دریافت کارت بیمه پزشکی- ورزشی : 

(خواهران وبرادران)

 با توجه به سوال بسیاری از دوستان در خصوص چگونگی اخذ بیمه ورزشی، ضمن اشاره به لزوم به همراه داشتن آن در کلیه فعالیت های ورزشی، به استحضارتان می رسانیم

– واریز مبلغ ۸۰/۰۰۰ ریال به شماره حساب ۰۱۰۲۴۴۰۲۴۴۰۰۲ قابل پرداخت درکلیه شعب بانک ملی ، حساب سیبا بنام فدراسیون پزشکی

– پس از واریز مبلغ فوق و دریافت فیش  و با بهمراه داشتن یک قطعه عکس و کپی کارت ملی (از امسال ضروری است)

به آدرس: فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران واقع در شهر خود مراجعه نموده و نسبت به اخذ بیمه ورزشی خود (کمتر از نیم ساعت) اقدام نمایید.

تهران – خیابان شهید مفتح – خیابان ورزنده – فدراسیون پزشکی ورزشی

تلفنخانه : ۸۸۸۲۹۷۰۱ – ۸۸۸۲۵۹۳۷ – ۸۸۸۳۳۴۹۷

تلفن حوزه ریاست :۸۸۸۴۰۱۰۰ – ۸۸۸۳۳۴۹۷ نمابر : ۸۸۸۳۳۴۹۸

تلفن روابط عمومی : ۸۸۸۲۵۹۳۶

 

*داشتن کارت ملی الزامی می باشد

*مهلت اعتبار فیش واریزی از زمان پرداخت ۲۰ روز می باشد

*بیمه ورزشی یکساله می باشد

و می بایست جهت اخذ مجدد آن در ابتدای هر سال اقدام نمود. بدیهی است که ورزشکاران عزیز جهت انجام کلیه فعالیت های ورزشی خود می بایست کارت بیمه ورزشی صادر شده سال جاری را در حین اجرای برنامه به همراه داشته باشند.

 

QR Code For: مراحل دریافت کارت بیمه ورزشی

درباره ی jizjiz

یک دیدگاه

  1. با سلام و خسته نباشید
    در مورد کارت بیمه ورزشی سوال داشتم.این کارت فقط سالی یکبار اونم فروردین صادر میشه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.