سرخط خبرها

چند توصیه برای پاک کردن آرایش

برای پاک کردن آرایش باید از یک تمیز کننده مناسب استفاده کرد. آرایش چشم ها سخت ترین جای کار است. اما ما به شما می گوئیم راحت ترین و بهترین ماده برای پاک کردن آرایش چشم چیست؟

حتی سنگین ترین و سخت ترین آرایش ها که با صابون  و یا شیرپاک کن پاک نمی شوند ، در مقابل روغن زیتون قدرت مقابله ندارند. یک تکه پنبه را به دو سه قطره روغن زیتون آغشته کنید.سپس پلک هایتان را ببندید و با یک دست پلک را گرفته و با دست دیگر پنبه را به آرامی روی خط چشم و ریمل ها بکشید.

حتی می توانید ریمل های ضد آب را نیز با این ماده معجزه آسا پاک کنید. نگران مژه هایتان نباشید ؛ روغن زیتون هیچ ضرری برای مژه ها نداشته و باعث ریزش آنها نمی شوند.

پاک کردن آرایش
پاک کردن آرایش

در این جا میخوایم چند توصیه طلایی برای پاک کردن آرایشتان داشته باشیم. 

اول از هر چیز از استفاده از وسایل آرایش ضد آب بپرهیزید. چرا که به سادگی پاک نمی شوند. اگر شما به طور مرتب آرایش می کنید ، بهترین راه برای پاک کردن آن شستشوی صورت با صابون صورت است.

آرایش صورت شما مانند کرم پودر و رژ لب بە راحتی بە وسیله پاک‌کننده‌های آرایشی کە پایه آبی دارند، از روی پوستتان پاک می‌شوند، ولی آرایش چشم مثل سرمه، ریمل و خط چشم نیاز بە مواد پاک‌کننده قوی‌تری دارند. این مواد پاک‌کننده باید پایه روغنی داشته باشند تا این مواد آرایشی سمج را از چشمان شما پاک کنند .

برای پاک کردن آرایش چشم، از مواد پاک کننده آرایش که ویژه چشم است، استفاده کنید. چشمان شما بسیار حساسند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند .

پاک‌کننده‌هایی را کە در آن الکل بە‌کار رفته است، خریداری نکنید. این پاک‌کننده‌ها گرچه سبب می‌شوند در سطح پوستتان احساس تازگی کنید، ولی در طولانی مدت سبب خشکی پوست شما می‌شوند .

برای پاک کردن آرایش چشمانتان، از حرکات ملایمتر دستتان روی پوست اطراف چشم استفاده کنید چون پوست این نواحی بسیار حساس است و امکان آسیب دیدن و چروک خوردن آن زیاد است .

زمانی که از وازلین استفاده می کنید زیاد چشم تان را نمالید ممکن است چشم تان را تحریک و حساس کنید.

چشم های تان را تک تک تمیز کنید. روی هر دو چشم تان وازلین نمالید.
بعضی از افراد به وازلین در نزدیکی چشم بسیار حساسیت دارند بنابراین مراقب باشید.

در صورتی که اصلا آرایش نمیکنید، لازم است شما هم در پایان روز، صورتتان را با یک پاک کننده ملایم تمیز کنید تا بقایای گرد و غبار و آلودگیهای هوا از روی سطح پوست شما پاک شوند. این روش از چرب شدن پوست شما و جوشزدن آن جلوگیری میکند. تمیزکردن منظم پوست آن را براق و سالم میکند .

 

 

 

QR Code For: چند توصیه برای پاک کردن آرایش

درباره ی admin2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.