سرخط خبرها

چگونه ریشی پر پشت داشته باشیم

شاید خیلی از آقایان کارهای مختلفی انجام می دهند تا ریشی پر پشت داشته باشند. در این پست میخواهیم بهترین روش برای داشتن ریشی پر پشت را بیان کنیم.

معمولا یکی از نشانه های زیبایی مردان ریش و سبیل می باشد که در دوران بلوغ رشد می کند . اما برای بعضی از آقایان این امر صدق نمیکند یا ریش در نمیارن یا اینکه بسیار کم پشت است . می توان گفت دلیل اصلی ریش در نیاوردن برخی از آقایان ژنتیکی و یا بهتره بگیم ارثی است .

rishe por posht-jizjiz.ir

برای داشتن ریشی پر پشت این باور غلط را فراموش کنید :
احتمالا این عقیده که در صورت تراشیدن موهای صورت، ریش با ضخامتی دو برابر رشد می کند را شنیده اید. اما این فرضیه کاملا درست نیست. بعد از تراشیدن موها در ابتدا ریش کمی سریع تر شد می کند اما بعد از مدت کوتاهی ریتم رشد موها بسیار کندتر از قبل از تراشیدن می شود که تاثیر تراشیدن مو برای پرپشت تر شدن آن را تقریبا از بین می برد.

چگونه ریش و سبیل پرپشت داشته باشیم : 

۱ – استفاده از داروهای پمادی به مانند : روغن چهل گیاه و یا هر روغن گرم گیاهی که معمولا در اکثر عطاریها قابل یافتن است
۲ – مصرف سبزیجات مثل : بروکلی , گل کلم و شنبلیله که بسیار حاوی هورمون است
۳ –  مصرف مواد غذایی که حاوی ویتامین B6  و منیزیم هستند . مانند : فندق , بادم هندی , بادم زمینی و …
۴ – مصرف مواد غذایی گرم مانند : دارچین , زعفران , زنجبیل
۵ –  تخم مرغ : حتما میدانید که برای بالا بردن هورمون باید تستسرون بدن را بالا ببریم و برای بالا بردن تستسرون باید کلسترول بدن را بالا ببریم . بهترین مواد غذایی که میتواند کلسترول را بالا ببرد تخم مرغ است که حاوی منابع سرشاری از ویتامین B6 است

هر نوع غذایی که بتواند باعث افزایش هورمون بدن شود بسیار در پر پشت شدن ریش و سیبیل کمک خواهد کرد . معمولا غذاهای گرم حاوی تستسرون بالایی می باشند و در نتیجه باعث تقویت هورمون های مردانه شما خواهد شد .

علت کم پشتی موی صورت آقایان دو دلیل می تواند باشد:

 

یکی از دلایل کم پشتی موی صورت آقایان این که به هیج وجه فولیکول مویی وجود ندارد. برای مثال در بعضی از نشانگان مثل هیپوتریکوزیس ارثی و مادرزادی چنین مشکلی وجود دارد و به طور ژنتیکی در بعضی از مردان و پسران خانواده قسمتی از ریش های فرد در نمی آید. در اغلب این موارد در قسمت های فاقد ریش فولیکول مو وجود ندارد و هیچ درمانی نمی تواند باعث رشد مو شود و تنها راه حل کاشت مو است. البته در موارد بسیار نادری که این تنک بودن غیر قرینه و محدود به منطقه ای کوچک باشد طبیعی به نظر می رسد ونیاز به درمان ندارد.

 دومین علت کم پشتی موی صورت آقایان، کمبود هورمونهای مردانه است. کمبود هورمون مردانه (آندروژن) قبل از سن بلوغ در جنس مذکر باعث بروز علایمی ثانویه جنسی به طور ناقص / تناسب اسکلتی خواجه ای / آلت تناسلی کوچک / کوچک ماندن بیضه ها و تشکیل نشدن چین و چروک های خاص کیسه بیضه است . در این حالت صدای فرد نازک می ماند و توده ی عضلانیش افزایش نمی یابد و قدرتش از حد طبیعی کمتر خواهد بود. نشانه های دیگری هم وجود دارد.

 

QR Code For: چگونه ریشی پر پشت داشته باشیم

درباره ی admin2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.