سرخط خبرها

کامپوننت ارجاع در جوملا

کامپوننت ارجاع در جوملا

مدیریت ارجاع لینک چیست؟

کامپوننت مدیریت ارجاع در بخش مدیریت جوملا قرار گرفته است! این امکان جدیدی است که از جوملا ۱٫۶ به مدیر ارشد اختیار داده تا آدرس‌های وب را تغییر مسیر دهد، به این صورت که آدرسوبی که وجود ندارد را به یک آدرس دیگری در وب ارجاع می‌دهد. شما باید استفاده از mod_rewrite را در تنظیمات کلی جوملا فعال کرده باشید تا بتوانید ارجاع لینک را ایجاد کنید.

کامپوننت مدیریت ارجاع ، یکی دیگر از کامپوننت های پیشفرض جوملا ، کامپوونت مدیریت ارجاع است.با استفاده از قابلیتهای این کامپوننت میتوانید لینکهایی که در وب سایت شما دیگر موجود نیستند را به لینکهای جدید منتقل کنید! این کامپوننت در درجه اول برای ارجاع لینک‌های آدرس صفحات وب بکار می‌روند تا صفحات وب به درستی کار کنند. آدرس صفحه‌ای که می‌خواهید ارجاع دهید در واقع نباید در سایت شما کار کند. این آدرس می‌تواند یک آدرس وب در جوملای شما باشد که در بخش مدیریت جوملا، شما آن را غیر فعال کرده‌اید.

مفهوم کامپوننت ارجاع چیست؟

بگذارید توضیحی کوتاه در خصوص لینکهای سایت شما بدهیم.همانطور که میدانید موتورهای جستجوگر مانند گوگل و یاهو و … بر اساس الگوریتمهای خاص خودشان وب سایت شما را مورد کنکاش قرار میدهند و اقدام به جمع آوری لینکهای سایت شما میکنند.زمانی که کاربران اینترنت عباراتی را در موتورهای جستجوگر مانند گوگل جستجو میکنند لینک هایی که قبلا توسط گوگل جمع اوری شده است به کاربر نمایش داده میشود و کاربر با کلیک بر روی لینک های نمایش داده شده وارد وب سایتهای خاص میشود. در این میان ممکن است لینکهای مطالب وب سایت شما هم به کابران نمایش داده شود و کاربرانی با کلیک بر روی این لینکها وارد وب سایت شما شده و مطلب مورد نظر را مشاهده کند.

تا به اینجا متوجه شدید که لینکهایی که در موتور های جستجو گر به کاربران نمایش داده میشود در واقع همان مطالب سایت شماست.حال اگر شما مطلبی را حذف کرده باشید ولی لینک آن در موتور جستجوگر هنوز موجود باشد و کاربر هم روی آن کلیک و به وب سایت شما منتقل شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟! به دلیل اینکه مطلب توسط شما حذف شده است پیام خطایی در وب سایت شما به کاربر نمایش داده میشود که خوشایند نیست و تاثیر خوبی نخواهد داشت. اینجاست که کامپوننت مدیریت ارجاع به کمک شما می آید.این کامپوننت به شما امکان میدهد که لینک جایگزینی را برای لینکی که حذف شده در نظر بگیرید تا کاربر شما با پیام خطا روبرو نشود.

چطور به مدیریت ارجاع برویم ؟

به مدیریت جوملا ← کامپوننت ← ارجاع ، بروید تا وارد مدیریت ارجاع شوید. طبق تصویر از منوی “کامپوننت ها” گزینه “مدیریت ارجاع” را انتخاب نمایید.

کامپوننت ارجاع در جوملا

در صفحه باز شده مشاهده میکنید که وارد مدیریت ارجاع میشوید.در این قسمت با کلیک بر روی گزینه “جدید” میتوانید یک لینک ارجاع جدید تعریف کنید.  آدرس وب مبدا در واقع آدرسی است که شما مشخص می‌کنید در صورتیکه این آدرس در مرورگر جستجو گردید به آدرس جدید ارجاع گردد. کامپوننت ارجاع فقط لیستی از آخرین بخش از آدرس وب مبدا را نمایش می‌دهد. آدرس مقصد مربوط به زمانیست که شما ارجاع آدرسو را به این آدرس می‌خواهید انجام دهید.

  1. در این قسمت باید لینک قدیمی خود را که دیگر موجود نیست را وارد کنید.این همان لینک شکسته شماست که کاربران در آن با پیام خطا مواجه میشوند.
  2. در این قسمت باید لینک جدیدی را تعریف کنید تا اگر کاربری وارد لینک شکسته شما شد ، به لینک جدید ارجاع داده شود.
  3. در پایان بر روی گزینه “ذخیره و بستن” کلیک کنید تا لینک شما تعریف شده و ذخیره گردد.

با انجام موارد عنوان شده میتوانید از نمایش پیامهای خطا مربوط به لینکهای شکسته خود جلوگیری کرده و کاربر را به لینک دیگری که حاوی پیامی از طرف شما باشد هدایت نمایید.

QR Code For: کامپوننت ارجاع در جوملا

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.