سرخط خبرها

کامپوننت وب لینک ها در جوملا

کامپوننت وب لینک ها در جوملا

یکی دیگر از کامپوننت های پیشفرض جوملا کامپوننت وب لینکها است که قابلیت ایجاد یک دایرکتوری از لینکهای دلخواه شما را میدهد.در برخی از وب سایتها شاید عنوانی با نام “لینکدونی” را مشاهده کرده باشید ، در واقع با استفاده از کامپوننت وب لینکها میتوانید لیستی از لینکهای دلخواه خود را با گروه بندی ها مختلف ایجاد کنید و آن را به کاربران سایت نمایش دهید. این قسمت را میتوانید لینکدونی نامگزاری کنید.

یکی از ویژگی‌های پرکاربرد هسته جوملا قابلیت وب لینک است که به سادگی به شما اجازه می‌دهد تا لیستی از لینک‌ها را از URL های خارجی آماده و در سایت از آنها استفاده کنید.

به عنوان مثال باید یک مجموعه برای وب لینک‌ها ایجاد کنید و لیست لینک‌ها را در داخل مجموعه قرار دهید سپس برای استفاده از آن می‌توانید یک ماژول وب لینک یا یک آیتم منو ایجاد کنید.

 

ایجاد یک مجموعه برای وب لینک

بعد از ورود به پنل مدیریت جوملا سایت از منوی کامپوننت‌ها ← وب لینک‌هامجموعه‌ها را انتخاب کنید.

کامپوننت وب لینک ها در جوملا

البته یک مجموعه از قبل در این قسمت ایجاد شده است و آماده قرار دادن وب لینک‌ها در این مجموعه است.

با ورود به بخش مدیریت کامپوننت وب لینکها ابتدا باید “مجموعه های” دلخواه خود را ایجاد نمایید و بعد در هر مجموعه تعدادی لینک دلخواه قرار دهید.در این مثال ما مجموعه ای تحت عنوان “لینکدونی” را ایجاد میکنیم و داخل این مجموعه قصد داریم لینکهای وب سایتهای خبری را قرار دهیم و به کاربران سایت خود نمایش بدهیم.

در قسمت مجموعه‌های وب لینک‌ها نام مجموعه‌ بدون مجموعه ( Uncategorized ) از قبل ایجاد شده است. استفاده از این مجموعه بستگی به تعداد مجموعه و وب لینک‌هایی دارد که شما تصمیم دارید در سایت خود داشته باشید ممکن است شما تمایل به اضافه کردن مجموعه جدید نداشته باشید بنابراین می‌توانید از همان مجموعه، بدون مجموعه که از قبل ایجاد شده استفاده نمایید.

اگر شما تمایل به استفاده از ویژگی‌های انواع مختلف وب لینک‌ها را دارید بهتر است که یک مجموعه جدید ایجاد کنید به‌ این منظور می‌توانید از دکمه “جدید” در نوار ابزار قسمت مجموعه‌های، وبلینک‌ها استفاده کنید.

کامپوننت وب لینک ها در جوملا

 

 1. بر روی گزینه “جدید” کلیک کنید تا اولین مجموعه خود را ایجاد کنید.

ایجاد یک مجموعه برای وب لینک‌ها کاملا شبیه به ‌ایجاد مجموعه در سایر قسمت‌های جوملا است به ‌این صورت که باید تمام فیلدهایی که مقابل عنوان آنها یک علامت ستاره است را پر کنید. در این مرحله تنها پر کردن فیلد “عنوان” ضروری است. با پر کردن فیلدها و کلیک بر روی دکمه “ذخیره و بستن” می‌توانید یک مجموعه برای وب لینک‌ها ایجاد کنید.
در فرم باز شده مطابق با تصویر زیر باید جزئیات اولین مجموعه خود را وارد نمایید.در اینجا طبق گفته های قبلی مجموعه خود را با نام “لینکدونی” ایجاد خواهیم کرد.

 1. در این قسمت عنوان مجموعه خود را وارد میکنیم.
 2. در این قسمت نام مستعار برای مجموعه خود تعیین میکنیم.این نام مستعار را به زبان انگلیسی وارد کنید.
 3. در پایان بر روی گزینه “ذخیره و بستن” کلیک کنید تا اولین مجموعه شما ایجاد شود.

کامپوننت وب لینک ها در جوملا

پس از ذخیره نمودن اولین مجموعه مشاهده میکنید مجموعه ایجاد شده در لیست مجموعه های شما قرار گرفت.

 

نحوه‌ ایجاد وب لینک‌ها

اکنون نوبت آن است که شما لینکهای خود را وارد مجموعه “لینکدونی” نمایید.برای اینکار باید وارد بخش “وب لینکها” شوید. با کلیک بر روی گزینه “جدید” میتوانید لینک خود را درج نمایید.

درصورتی که یک مجموعه برای وب لینک‌ها ایجاد کرده باشید یا تمایل به استفاده از مجموعه بدون مجموعه برای سازماندهی وب لینک‌ها دارید می‌توانید اقدام به‌ایجاد وب لینک نمایید.

به‌این منظور از طریق منوی کامپوننتها ← وب لینک‌هالینک‌ها را انتخاب کنید.

وب لینک ها در جوملا

سپس با استفاده از دکمه “جدید” می‌توانید اقدام به‌ایجاد یک وب لینک نمایید.

 

 • بر روی سربرگ وب لینکها کلیک کنید
 • بر روی گزینه جدید برای ایجاد و تعریف یک لینک کلیک کنید.

 وب لینک ها در جوملا

با کلیک بر روی گزینه جدید فرمی را مشاهده میکنید که در آن میتوانید جزئیات لینک خود را در آن وارد کنید.

باید به فیلدهایی که کنار نام آنها یک ستاره وجود دارد توجه کنید و آنها را حتما پر کنید. در این مرحله باید یک عنوان برای لینک وارد کنید و URL را برای لینک‌ها پر کنید سپس یک مجموعه را برای لینک انتخاب نمایید و در پایان بر روی دکمه ذخیره کلیک نمایید.

 جوملا

 1. عنوان لینک خود را وارد نمایید.این عنوان برای کاربران شما نمایش داده خواهد شد.عنوان را مرتبط با لینک خود تعیین کنید.
 2. نام مستعاری برای لینک خود تعیین کنید .این نام مستعار به زبان انگلیسی و هم معنی عنوان فارسی شما باشد.
 3. در این قسمت باید لینک مورد نظر خود را وارد کنید .این لینک همان لینکی است که کاربر شما با کلیک بر روی عنوان ، وارد لینک خواهد شد.نکته مهم اینکه لینک خود را باید حتما با //:http شروع کنید !
 4. مجموعه خود را نیز انتخاب کنید .این همان مجموعه ای است که شما در قسمت مجموعه ها ایجاد کرده اید.
 5. توضیحاتی را در خصوص لینک خود قرار دهید.این توضیحات برای کاربر شما نمایش داده خواهد شد.

 

روش ۱: نحوه‌ ایجاد منو وب لینک‌ها

در این مرحله شما می‌توانید برای استفاده از وب لینک‌ها اقدام به‌ ایجاد یک ماژول از نوع وب لینک کنید یا اینکه اقدام به ‌ایجاد آیتم منو از نوع وب لینک نمایید
اکنون برای نمایش مجموعه یا مجموعه های ساخته شده خود در وب سایت باید منویی ایجاد کنید که کاربران شما بتوانند وارد لینکدونی شما شده و لینکهای شما را مشاهده کنند .برای اینکار بر روی گزینه “منوها رفته و از منوی اصلی بر روی آیتم “ایجاد آیتم منو جدید” کلیک کنید .
با اینکار فرمی را برای ایجاد منوی جدید خود مشاهده خواهید کرد که قبلا بارها این فرم را دیده اید و منوهای مختلفی را تاکنون توسط همین فرم ایجاد کرده اید.کار آسان است! کافی است که  بر روی گزینه انتخاب کلیک نمایید تا بتوانید یک آیتم منو ایجاد کنید.

 پس از کلیک کردن بر روی گزینه انتخاب میتوانید از پنجره ای که باز میشود یک آیتم منو انتخاب کنید.ولی کدام آیتم منو برای نمایش لینکدونی شما باید انتخاب شود؟!!

 از پنجره باز شده باید گزینه “لیست همه مجموعه های وب لینکها” را انتخاب کنید.این نوع آیتم منو امکان نمایش تمامی مجموعه های وب لینک شما را که در مراحل قبلی ایجاد کردید را میدهد.
با انتخاب نوع آیتم منو خود اکنون باید جزئیات دیگری را از منوی خود وارد کنید.

 1. عنوانی را برای منوی خود وارد کنید.این عنوان به کاربران سایت شما نمایش داده خواهد شد تا با کلیک بر روی آن وارد قسمت وب لینکهای شما شوند.
 2. نام مستعار را نیز طبق آموزشهای قبلی وارد کنید.نام مستعار باید به زبان انگلیسی و هم معنی عنوان شما باشد.
 3. در پایان کافیست که بر روی گزینه ذخیره و بستن کلیک نمایید تا منوی شما ذخیره شود.

به سایت خود مراجعه کنید و منوی ایجاد شده را مشاهده کنید.با کلیک بر روی منوی “لینکدونی” لیستی از مجموعه های خود را خواهید دید.

با کلیک بر روی مجموعه لینکدونی ، لیستی از لینکهایی که تعریف کرده بودید را خواهید دید و کار تمام است!

 

روش ۲: نحوه‌ ایجاد یک ماژول وب لینک

بعد از ساختن مجموعه وب لینک‌ها و لینک‌ها یکی از راه‌های استفاده از قابلیت وب لینک در جوملا ایجاد یک ماژول از نوع وب لینک است.

یک ماژول وب لینک به شما اجازه می‌دهد تا تمام لینک‌های ذخیره شده در مجموعه آن وب لینک را نمایش دهید. به‌این منظور از منو افزونه‌هامدیریت ماژول‌ها را انتخاب می‌کنیم.

کامپوننت وب لینک

سپس بر روی دکمه “جدید” کلیک کرده تا بتوانیم یک ماژول جدید به سایت اضافه کنیم.

 کامپوننت وب لینک

سپس باید یک نوع ماژول را انتخاب کنیم که در این مرحله باید وب لینک‌ها را انتخاب نمایید.

 کامپوننت وب لینک

نحوه‌ ایجاد ماژول وب لینک همانند ایجاد سایر ماژول‌های جوملاست. ابتدا باید به محدوده جزئیات رفته و یک نام برای ماژول ، یک موقعیت برای آن ماژول (با توجه به موقعیت‌های موجود در قالب پیش فرض) انتخاب کنید. در قسمت تخصیص منو می‌توانید مشخص کنید که ‌این ماژول در کدام صفحات نمایش داده شود.

شما می‌توانید یک مجموعه وب لینک که تمایل دارید لینک‌های داخل آن مجموعه نمایش داده شود را انتخاب کنید توجه داشته باشید که حالت ماژول منتشر شده باشد و در پایان بر روی دکمهذخیره کلیک نمایید.

کامپوننت وب لینک

بعد از ذخیره ماژول می‌توانید به قسمت سایت بازگردید و نتیجه را مشاهده کنید.

 

QR Code For: کامپوننت وب لینک ها در جوملا

درباره ی jizjiz

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.